Android nie sprawdza się na smartwatchach? Stawkę zgarnia Tizen

Strona głównaAndroid nie sprawdza się na smartwatchach? Stawkę zgarnia Tizen
11.05.2017 16:49
Android nie sprawdza się na smartwatchach? Stawkę zgarnia Tizen

Na rynku smartfonów pierwsze i drugie miejsce należy do Samsunga i Apple. Podobnie wygląda to w przypadku smartwatchy, tyle, że Apple ma ponad połowę rynku, a zegarki Samsunga są popularniejsze niż wszystkie modele z Android Wear razem wzięte.

Smartzegarki nie wyparły tych tradycyjnych zegarków, jak zakładali producenci. Nie udało mi się zdobyć dużej popularności, choć zwolenników mają całkiem sporo, zwłaszcza Apple Watch. Jego bezpośrednim rywalem jest Android Wear, ale zanim podejmie on walkę z oprogramowaniem Apple, będzie musiał poradzić sobie z Tizenem.

Według danych opublikowanych przez Tizen Experts, Tizen OS w pierwszym kwartale tego roku był drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym na smartzegarkach – 19% udziałów. Tuż za nim z 18% rynku znalazł się Android Wear, a pierwsze miejsce i ponad połowa rynku (57%) należy do Apple Watcha. Warto zauważyć ogromny sukces Apple, a przecież Apple Watch wcale nie był pierwszym smartwatchem, jego premiera była spóźniona. Ponadto, pojawia się naprawdę sporo głosów, że sprytny zegarek Apple nie zachwyca wzornictwem.

źródło: tizenexperts.com
źródło: tizenexperts.com

Nie tylko Apple ma powody do zadowolenia, bo i Samsung też ma czym się pochwalić. W końcu Tizen znalazł się na drugiej pozycji, a to system, który w świecie smartwatchy dostępny jest tylko na sprzęcie Samsunga. Okazuje się, że Samsung sprzedał więcej inteligentnych zegarków niż wszyscy pozostali producenci, którzy postawili na Android Wear.

Samsung na drugie miejsce jak najbardziej zasługuje. Gear S2 czy S3 to świetnie zegarki, zarówno pod względem designu, jak i możliwości. Oferują one chociażby fizyczny, obracany pierścień, będący jedną z najwygodniejszych metod sterowania smartwatchem. Ponadto Tizen działa na nich naprawdę dobrze, zapewniającym przy tym zadowalająco dużą bazę aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)