Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?

Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?23.08.2016 13:23
Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?

Przy okazji wczorajszej oficjalnej premiery Androida 7.0 Nougat, przytaczaliśmy najważniejsze spośród ponad 250 nowości, jakie trafiły do tej wersji systemu. Wśród nich była mowa między innymi o nowej metodzie aktualizowania systemu, a dziś wiadomo już, że zmieni się także sam model aktualizacji.

Google zdało się dostrzec potencjał w przejściu, między innymi przez Microsoft, na model częstszego udostępniania dużych aktualizacji wnoszących nowe funkcje, zamiast zwlekania z ich publikacją do kolejnych odsłon systemu. Dzięki temu, oprócz aktualizacji bezpieczeństwa, użytkownicy urządzeń z Androidem (a przynajmniej tych regularnie aktualizowanych urządzeń z Androidem) otrzymywać będą OTA także nowe funkcje.

350187588596033473

Według wpisu na blogu deweloperskim Android będzie odtąd otrzymywał nie tylko comiesięczne łatki bezpieczeństwa – co kwartał ukazywać ma się paczka udoskonaleń, choć Google nie opublikowało informacji, czy będzie to wpływało na zmianę numeracji wersji. Pierwsza paczka, która najpewniej w pierwszej kolejności trafi do deweloperów, ma się pojawić jeszcze tej jesieni.

W przypadku Androida, który przecież posiada prężny program testów beta, Google mogłoby sobie pozwolić w całości na adaptację modelu Microsoftu – betatesterzy nowych funkcji, wspomnianych udoskonaleń, stanowili by w tym przypadku odpowiednik uczestników programu Windows Insider.

Problem tkwi jednak w tym, że nowości w Androidzie mogłyby zostać na wskroś przetestowane, a jednak – w przeciwieństwie do Windowsa – pojawią się na ledwie od kilku do kilkunastu procentach urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)