Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?

Strona głównaAndroid Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?
23.08.2016 13:23
Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?
bEigQxvq

Przy okazji wczorajszej oficjalnej premiery Androida 7.0 Nougat, przytaczaliśmy najważniejsze spośród ponad 250 nowości, jakie trafiły do tej wersji systemu. Wśród nich była mowa między innymi o nowej metodzie aktualizowania systemu, a dziś wiadomo już, że zmieni się także sam model aktualizacji.

bEigQxuJ

Google zdało się dostrzec potencjał w przejściu, między innymi przez Microsoft, na model częstszego udostępniania dużych aktualizacji wnoszących nowe funkcje, zamiast zwlekania z ich publikacją do kolejnych odsłon systemu. Dzięki temu, oprócz aktualizacji bezpieczeństwa, użytkownicy urządzeń z Androidem (a przynajmniej tych regularnie aktualizowanych urządzeń z Androidem) otrzymywać będą OTA także nowe funkcje.

350187588596033473

Według wpisu na blogu deweloperskim Android będzie odtąd otrzymywał nie tylko comiesięczne łatki bezpieczeństwa – co kwartał ukazywać ma się paczka udoskonaleń, choć Google nie opublikowało informacji, czy będzie to wpływało na zmianę numeracji wersji. Pierwsza paczka, która najpewniej w pierwszej kolejności trafi do deweloperów, ma się pojawić jeszcze tej jesieni.

bEigQxuL

W przypadku Androida, który przecież posiada prężny program testów beta, Google mogłoby sobie pozwolić w całości na adaptację modelu Microsoftu – betatesterzy nowych funkcji, wspomnianych udoskonaleń, stanowili by w tym przypadku odpowiednik uczestników programu Windows Insider.

Problem tkwi jednak w tym, że nowości w Androidzie mogłyby zostać na wskroś przetestowane, a jednak – w przeciwieństwie do Windowsa – pojawią się na ledwie od kilku do kilkunastu procentach urządzeń.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEigQxvH