Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?

Android Nougat z nowym modelem aktualizacji: nowe funkcje co kwartał?

23.08.2016 13:23, aktual.: 23.08.2016 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy okazji wczorajszej oficjalnej premiery Androida 7.0 Nougat, przytaczaliśmy najważniejsze spośród ponad 250 nowości, jakie trafiły do tej wersji systemu. Wśród nich była mowa między innymi o nowej metodzie aktualizowania systemu, a dziś wiadomo już, że zmieni się także sam model aktualizacji.

Google zdało się dostrzec potencjał w przejściu, między innymi przez Microsoft, na model częstszego udostępniania dużych aktualizacji wnoszących nowe funkcje, zamiast zwlekania z ich publikacją do kolejnych odsłon systemu. Dzięki temu, oprócz aktualizacji bezpieczeństwa, użytkownicy urządzeń z Androidem (a przynajmniej tych regularnie aktualizowanych urządzeń z Androidem) otrzymywać będą OTA także nowe funkcje.

Obraz

Według wpisu na blogu deweloperskim Android będzie odtąd otrzymywał nie tylko comiesięczne łatki bezpieczeństwa – co kwartał ukazywać ma się paczka udoskonaleń, choć Google nie opublikowało informacji, czy będzie to wpływało na zmianę numeracji wersji. Pierwsza paczka, która najpewniej w pierwszej kolejności trafi do deweloperów, ma się pojawić jeszcze tej jesieni.

W przypadku Androida, który przecież posiada prężny program testów beta, Google mogłoby sobie pozwolić w całości na adaptację modelu Microsoftu – betatesterzy nowych funkcji, wspomnianych udoskonaleń, stanowili by w tym przypadku odpowiednik uczestników programu Windows Insider.

Problem tkwi jednak w tym, że nowości w Androidzie mogłyby zostać na wskroś przetestowane, a jednak – w przeciwieństwie do Windowsa – pojawią się na ledwie od kilku do kilkunastu procentach urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)