Android Pay już na Allegro, sklepy z PayU skorzystają, o ile mają apki

Android Pay już na Allegro, sklepy z PayU skorzystają, o ile mają apki

28.03.2017 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PayU ogłosiło, że wszystkim korzystającym z niego sklepominternetowym w Polsce oferuje nowy instrument płatniczy – AndroidPay. Ten cyfrowy portfel Google’a miał na początku tego rokuw naszym kraju raptem 15 tysięcy użytkowników, ale zainteresowaniebanków, rosnąca liczba obsługujących ten system sklepówstacjonarnych (m.in. Lidl, Carrefour, Kaufland, Netto, Rossmann) iusług (np. Uber) sprawiają, że liczba ta zdaniem analityków rynkuszybko rośnie. Możliwość płacenia Android Pay w sklepachinternetowych może tylko przyspieszyć ten wzrost.

Połączenie Androida Pay z dużymi platformami handlowymi, tj.Allego i Ceneo nie jest żadnym zaskoczeniem, mówiono o tym podczasjego debiutu w Polsce. Już teraz niektórzy użytkownicy dostająwięc pilotażową aktualizację mobilnej aplikacji Allegro, poktórej można będzie płacić z google’owego portfela.

Allegro udostępnia nową metodę płatności – Android Pay
Allegro udostępnia nową metodę płatności – Android Pay

Pewnym zaskoczeniem jest za to posunięcie PayU. Skorzystać zpłatności przez Android Pay będą mogli wszyscy sprzedawcykorzystający z tego dostawcy e-płatności, którzy korzystają zaplikacji mobilnych. Jak ogłoszono, aby wdrożyć Android Pay sklepmusi przeprowadzić jedynie prostą integrację swojejaplikacji mobilnej z systemem PayU. Dlaczego jest to zaskoczeniem?Otóż zdecydowana większość sklepów internetowych nie maoczywiście żadnej aplikacji mobilnej, korzysta po prostu ze sklepówinternetowych, dostępnych przez przeglądarkę.

Od strony technicznej Android Pay jest zaś w pełni gotowy naobsługę takich nieposiadających swojej aplikacji sklepów, licznipartnerzy Google oferują integrację płatności przez AndroidPay dla mobilnego webu. Nie ma na tej liście jednak PayU.

Mamy więc do czynienia z sytuacją, w której wciąż niezbytpopularny system płatności mobilnych, wspierany raptem przez czterybanki w Polsce (Alior Bank, T-Mobile Banking Services, BZ WBK i NestBank) oferowany jest jako metoda płatności dla wybranych,największych sklepów, które stać na stworzenie i spopularyzowaniewłasnych aplikacji mobilnych. Wydaje się, że operator BLIK-a możepóki co spać spokojnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)