Android Q wprowadza idealną funkcję dla paranoików. Jednym kliknięciem wyłączysz wszystkie sensory

Android Q wprowadza idealną funkcję dla paranoików. Jednym kliknięciem wyłączysz wszystkie sensory
Redakcja

08.05.2019 20:03, aktual.: 13.05.2019 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boisz się całkowitej inwigilacji, więc od razu po kupnie telefonu zaklejasz aparat taśmą, a mikrofon przekłuwasz szpilką? Dobra wiadomość - Google proponuje prostsze rozwiązanie.

Android od dawna daje użytkownikom sporą kontrolę nad prywatnością. Dostęp do do aparatu, mikrofonu czy GPS-u można odebrać każdej pojedynczej aplikacji, by mieć pewność, że te nie nadużywają uprawnień, szpiegując w tle. Teraz Google idzie o krok dalej.

Android Q pozwoli natychmiast wyłączyć wszystkie sensory

Jak zauważył serwis Android Police, taka opcja została dodana w trzeciej becie Androida Q. W ustawieniach deweloperskich można teraz znaleźć funkcję, która pozwala dodać do panelu z przełącznikami przycisk "sensors off".

Obraz

Wspomniany serwis potwierdza, że opcja ta dezaktywuje m.in. aparat, czujnik zbliżeniowy i kompas, a prawdopodobnie także mikrofon, barometr, żyroskop oraz czytnik linii papilarnych.

Moduły łączności (w tym Wi-Fi i Bluetooth) pozostają aktywne, ale ich od dawna można się pozbyć aktywując tryb samolotowy.

Wystarczy więc jedno dodatkowe kliknięcie i można spać spokojnie. No, o ile ten przełącznik nie jest jedynie mistyfikacją...

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)