Android TV otrzyma 4 nowe funkcje. Powstały z myślą o kiepskim Wi‑Fi

Android TV otrzymuje nowe funkcje
Android TV otrzymuje nowe funkcje
Oskar Ziomek

18.09.2019 11:10, aktual.: 18.09.2019 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android TV otrzyma wkrótce 4 nowe funkcje, które powinny się spodobać użytkownikom dysponującym kiepskim Wi-Fi. Google postanowił wyjść naprzeciw potrzebom klientów używających smartfonów jako hotspotów i wprowadza do systemu dodatkowe narzędzia.

Zmiany w systemie pojawią się co prawda w pierwszej kolejności tylko w Indiach, ale docelowo trafią także na inne rynki. W Androidzie TV znaleźć będzie można nowe opcje, które pozwolą oszczędzać dane i wykorzystywać telefon jako hotspot Wi-Fi. O szczegółach można przeczytać na oficjalnym blogu.

Nowe ustawienia oszczędzania danych w Androidzie TV, źródło: Google.
Nowe ustawienia oszczędzania danych w Androidzie TV, źródło: Google.

Jak się okazuje, do Androida TV trafi opcja oszczędzania danych, która pozwoli nawet 3-krotnie ograniczyć przesył, powiadomienia o wykorzystaniu ustalonego limitu danych, poradnik konfigurowania hotspota oraz funkcja "Cast", która pozwoli przesyłać na telewizor pliki pobrane na smartfon bez używania pakietu danych.

Google dodaje, że nowości w Androidzie TV pojawią się w Indiach w nadchodzących tygodniach, w pierwszej kolejności między innymi na urządzeniach Xiaomi. Później zmiany mają zostać wprowadzone na całym świecie, ale producent nie precyzuje dat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)