Android TV otrzyma 4 nowe funkcje. Powstały z myślą o kiepskim Wi-Fi

Android TV otrzyma 4 nowe funkcje. Powstały z myślą o kiepskim Wi-Fi
18.09.2019 11:10
Android TV otrzymuje nowe funkcje
Android TV otrzymuje nowe funkcje

Android TV otrzyma wkrótce 4 nowe funkcje, które powinny się spodobać użytkownikom dysponującym kiepskim Wi-Fi. Google postanowił wyjść naprzeciw potrzebom klientów używających smartfonów jako hotspotów i wprowadza do systemu dodatkowe narzędzia.

Zmiany w systemie pojawią się co prawda w pierwszej kolejności tylko w Indiach, ale docelowo trafią także na inne rynki. W Androidzie TV znaleźć będzie można nowe opcje, które pozwolą oszczędzać dane i wykorzystywać telefon jako hotspot Wi-Fi. O szczegółach można przeczytać na oficjalnym blogu.

Nowe ustawienia oszczędzania danych w Androidzie TV, źródło: Google.
Nowe ustawienia oszczędzania danych w Androidzie TV, źródło: Google.

Jak się okazuje, do Androida TV trafi opcja oszczędzania danych, która pozwoli nawet 3-krotnie ograniczyć przesył, powiadomienia o wykorzystaniu ustalonego limitu danych, poradnik konfigurowania hotspota oraz funkcja "Cast", która pozwoli przesyłać na telewizor pliki pobrane na smartfon bez używania pakietu danych.

Google dodaje, że nowości w Androidzie TV pojawią się w Indiach w nadchodzących tygodniach, w pierwszej kolejności między innymi na urządzeniach Xiaomi. Później zmiany mają zostać wprowadzone na całym świecie, ale producent nie precyzuje dat.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)