Androidową aplikację Zdjęcia czekają spore zmiany

Androidową aplikację Zdjęcia czekają spore zmiany
Paweł Piskurewicz

25.05.2015 11:53, aktual.: 25.05.2015 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google nie przestaje rozwijać swoich aplikacji i usług związanych ze zdjęciami. Uruchamia nowe projekty takie jak Kolekcje, czy też pracuje nad oddzieleniem zdjęć od serwisu Google +. W tym ostatnim ma pomóc między innymi aktualizacja systemowej aplikacji Zdjęcia.

Redaktorom serwisu Android Police udało się dotrzeć do informacji o planowanych zmianach jakie czekają aplikację. I choć nie są to jeszcze dane potwierdzone, a do premiery niektóre elementy mogą ulec zmianie, to pokrywają się z poprzednimi doniesieniami o chęci stworzenia nowej usługi dedykowanej zdjęciom.

  • Źródło: androidpolice.com
  • Źródło: androidpolice.com
[1/2] Źródło: androidpolice.com

Główne zmiany zaprezentowane na zrzutach ekranu dotyczą wyglądu programu. Otrzymamy kilka nowych trybów podglądu, sortowania, a także lepsze wsparcie do obsługi gestów. W nowej wersji aplikacji aby zaznaczyć zbiór zdjęć, wystarczy odpowiednio przesunąć palcem, tak jak to robimy za pomocą myszki zaznaczając zbiór plików. Przy pomocu gestów będziemy mogli także obracać zdjęcia. Nowe opcje sortowania pozwolą między innymi na przeglądanie zdjęć według dni oraz miesięcy. Ma być wygodniej i bardziej w duchu material design.

  • Źródło: androidpolice.com
  • Źródło: androidpolice.com
[1/2] Źródło: androidpolice.com

Znaną z obecnej wersji aplikacji funkcję Autoefekty ma zastąpić Asystent. Dzięki niemu ręcznie bądź też automatycznie stworzymy filmy, animacje, historie oraz mozaiki na podstawie zgromadzonych zdjęć. Nowych narzędzi możemy się spodziewać także w trybie edycji. Jednak jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych wraz z nową wersją programu ma być całkowite oddzielenie od usługi i aplikacji Google +. Możliwe, że więcej szczegółów odnośnie, niezależnie wersji serwisu ze zdjęciami od Googla’a otrzymamy już na najbliższej prezentacji I/O, czyli za 3 dni.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także