Antywirus Microsoft bezpłatny także dla małych firm

Antywirus Microsoft bezpłatny także dla małych firm

22.09.2010 22:37, aktualizacja: 22.09.2010 23:02

Microsoft Security Essentials, bezpłatne do zastosowań domowych narzędzie służące do ochrony systemu Windows przez różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem - wirusami, rootkitami, trojanami i spywarem - od października dostępne będzie na nowej licencji. Główną zmianą będzie zezwolenie na komercyjne wykorzystanie aplikacji.

Zmiana w licencjonowaniu pozwoli zainstalować MSE na maksymalnie dziesięciu urządzeniach firmowych. Dzięki nowej licencji Microsoft Security Essentials będzie praktycznie jedynym tej klasy bezpłatnym oprogramowaniem antywirusowym dostępnym na licencji bez wykluczenia zastosowań komercyjnych. Ograniczenie licencji do dziesięciu stanowisk oznacza, że jest to oferta kierowana głównie do małych przedsiębiorstw, niemniej w polskich realiach z pewnością będzie w stanie objąć swoim zasięgiem wyjątkowo duże grono firm. Pozostaje mieć nadzieję, że inni producenci oprogramowania antywirusowego nie pozostaną w tyle.

Microsoft Security Essentials w 32- i 64-bitowych wersjach dla Windows 7, Visty i XP pobrać można bezpłatnie z naszego działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)