Aplikacja Wiadomości Google z poważnym błędem może zużyć cały pakiet internetu

Aplikacja Wiadomości Google z poważnym błędem może zużyć cały pakiet internetu

Aplikacja Wiadomości Google z poważnym błędem może zużyć cały pakiet internetu
23.10.2018 11:47, aktualizacja: 23.10.2018 11:58

Użytkownicy aplikacji Google, która każdego dnia dostarcza najświeższych informacji, zgłaszają poważny problem. Wiadomości Google mogą bowiem zużyć gigabajty danych, nawet jeśli smartfon nie jest aktualnie używany.

Problem został zauważony już na początku czerwca. Natomiast wraz z rosnącą liczbą skarg na oficjalnym forum pojawiła się informacja od menadżera społeczności Google News. Dowiedzieliśmy się wówczas, że błąd został zgłoszony firmie Google, która obiecała mu się przyjrzeć i go usunąć. Mimo iż ogłoszenie zostało wydane we wrześniu, to wciąż nie zostało udostępnione rozwiązanie.

Aplikacja Wiadomości Google: zużycie danych komórkowych. Źródło: theverge.com
Aplikacja Wiadomości Google: zużycie danych komórkowych. Źródło: theverge.com

Jeden z czytelników The Verge podzielił się zrzutami ekranu z Wiadomości Google. Aplikacja miała zużyć nawet 12 GB danych, gdy smartfon leżał nieużywany w nocy. Co gorsza, aplikacja wówczas korzystała z danych sieci komórkowej, zużywając cały pakiet internetowy. Większe zużycie zauważalne jest również podczas połączenia Wi-Fi. Wiadomości Google w ciągu miesiąca potrafią pobrać aż 21 GB.

Aplikacja Wiadomości Google: zużycie danych podczas łączenia Wi-Fi. Źródło: theverge.com
Aplikacja Wiadomości Google: zużycie danych podczas łączenia Wi-Fi. Źródło: theverge.com

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że aplikacja może korzystać z danych komórkowych także jeśli włączona jest opcja Pobierz przez Wi-Fi. Może wówczas wykorzystać cały pakiet internetowy lub narazić użytkownika na ewentualne opłaty. Niestety, dotychczas nie poznaliśmy oficjalnego rozwiązania. Niektórzy wskazują, że jedyną skuteczną metodą jest usunięcie aplikacji aż do momentu wydania odpowiedniej aktualizacji przez Google.

Błąd pojawił się tylko u części użytkowników. Warto jednak sprawdzić, czy nie wystąpił także na naszym urządzeniu. W tym celu należy w ustawieniach smartfonu poszukać opcji Użycie danych. Pozwala ona sprawdzić ile danych zostało zużytych przez konkretną aplikację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)