Aplikacja YouTube dostosuje rozmiar każdego wideo do ekranu smartfona

Aplikacja YouTube dostosuje rozmiar każdego wideo do ekranu smartfona

Aplikacja YouTube dostosuje rozmiar każdego wideo do ekranu smartfona
23.06.2017 12:35

Na tegorocznej konferencji VidCon poznaliśmy najbliższe plany Google związane z rozwojem YouTube. Wśród poruszonych tematów znalazła się wirtualna rzeczywistość, YouTube TV i szereg usprawnień mających wpłynąć na sposób korzystania z platformy, w tym automatyczne dostosowywanie wideo w mobilnej aplikacji YouTube.

Google na konferencji pochwaliło się liczbą widzów – przekroczony został kolejny próg: 1,5 mld zalogowanych użytkowników odwiedza YouTube każdego miesiąca. To ogromna liczba, w której znaczną część stanowią młodzi widzowie. Jednego jest więc pewne, nadchodzą nieciekawe czasy dla klasycznej telewizji. Dowidzieliśmy się również, że licząc wyłącznie urządzenia mobilne, użytkownicy spędzają na YouTube średnio godzinę dziennie.

Google obiecało nowy wygląd aplikacji i strony internetowej YouTube. W nadchodzących tygodniach aplikacja zacznie dostosowywać się do każdego rozmiaru i kształtu wyświetlania, jaki wybierzemy. Nieważne czy film powstał pionowo czy poziomo, przy pomocy smartfona czy lustrzanki i czy jego obraz zamyka się w kwadracie, w układzie 4:3 czy 16:9. Z kolei nowy wygląd strony internetowej mogliśmy już wcześniej poznać. Zainteresowani użytkownicy mogli włączyć nowy interfejs i korzystać m.in. z ciemnego motywu.

Jednym z aktualnych celów Google jest uczynienie wirtualnej rzeczywistości bardziej dostępną, także pod względem finansowym, zarówno dla widzów, jak i twórców. Mimo znacznego postępu w dziedzinie VR, nadal nagrywanie w 360 stopniach nie jest najprostsze dla wielu autorów, a sam sprzęt do tanich nie należy. W związku z tym opracowany został nowy format wideo – VR 180.

Nowy format wideo pozwala na oglądanie trójwymiarowego wideo dzięki uchwyceniu 180 stopni. VR 180 powstał we współpracy z Daydream. Wraz z nowy formatem pojawią się nowe kamery, mające umożliwić proste i przystępnego cenowo tworzenie filmów VR. Twórcy muszą zadbać tylko o to, aby dobrze uchwycić to, co znajduje się naprzeciwko nich, podczas gdy widzowie mogą cieszyć się wspaniałym i wciągającym doświadczeniem, dzięki zestawowi VR lub też oglądać sferyczne wideo na smartfonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)