Aplikacje do biegania – najlepsze propozycje

Aplikacje do biegania – najlepsze propozycje

Aplikacje do biegania
Aplikacje do biegania
Źródło zdjęć: © Pexels | Nathan Cowley
Marcin Hołowacz
19.10.2022 15:53

Aplikacje do biegania to niezastąpiona pomoc w trakcie codziennych treningów. Są idealne do zyskania lepszej motywacji, a także zidentyfikowania swoich niedociągnięć, nad którymi warto jeszcze trochę popracować. Aplikacje do biegania mogą być także sposobem na rzucanie wyzwań znajomym.

Strava

Strava jest przyjemną aplikacją do biegania, która pozwoli na monitorowanie naszej aktywności fizycznej. Można tu liczyć na skuteczne wykorzystywanie śledzenia GPS, żeby zarejestrować przebytą trasę. Później będziemy mogli analizować m.in. prędkość, nachylenie terenu, najwyższy punkt, czas przeznaczony na trening, a wszystko to na przyjaznym interfejsie wykorzystującym mapę.

Aplikacja do biegania Strava
Aplikacja do biegania Strava© dobreprogramy

Strava dostarczy również przybliżonych informacji w temacie spalonych kalorii. Warto przypomnieć, że bezpłatne funkcje oczywiście będą trochę bardziej ograniczone niż ma to miejsce w przypadku wykupienia płatnego dostępu. Ponadto wiele osób ceni sobie możliwość rywalizowania z innymi ludźmi. Strava pozwala porównywać nasze osiągnięcia z wynikami pozostałych użytkowników, co przekłada się np. na rywalizację na określonych odcinkach.

Endomondo

Endomondo to dobrze znana aplikacja, która ułatwia śledzenie aktywności fizycznej. Dostępnych kategorii jest naprawdę wiele, natomiast program bez wątpienia sprawdzi się również do analizowania czynności, jaką jest bieganie. Docenią to m.in. osoby zainteresowane dokładnym monitorowaniem swoich treningów.

Aplikacja do biegania Endomondo
Aplikacja do biegania Endomondo© dobreprogramy

Oczywiście tak jak w przypadku omawianego wcześniej programu, tutaj również jest szansa na wchodzenie w interakcje z innymi ludźmi i np. szukanie różnego rodzaju wyzwań, sposobów na rywalizację lub po prostu wzajemne motywowanie się do sportu. Niektórzy powiedzieliby, że Endomondo spełnia dodatkową funkcję w postaci sieci społecznościowej dla aktywnych ludzi. Na koniec warto podkreślić, że jest także możliwość rzucania wyzwań samemu sobie.

RunKeeper

RunKeeper to kolejna aplikacja idealna do tego, żeby skutecznie monitorować aktywność fizyczną. Każda osoba zainteresowana zapisywaniem oraz analizą swoich osiągnięć sportowych może skierować swój wzrok na RunKeeper. Program będzie odpowiedni także do definiowania planów treningowych z uwzględnieniem interesujących nas celów.

Aplikacja do biegania RunKeeper
Aplikacja do biegania RunKeeper© dobreprogramy

Aplikacja oferuje kilka różnych rodzajów aktywności, a w trakcie samego procesu monitorowania dostarczy nam kluczowych informacji o postępach. Wyniki zakończonych treningów można zapisywać, a jeśli przyjdzie nam na to ochota, to również udostępniać w mediach społecznościowych. Skoro już jesteśmy przy aspektach nastawionych na interakcje z innymi ludźmi, warto jeszcze podkreślić, że RunKeeper umożliwia dodawanie znajomych i wchodzenie z nimi w interakcje.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)