Apple gotowe do wymiany baterii w iPhone'ach, w Polsce za 149 zł

Apple gotowe do wymiany baterii w iPhone'ach, w Polsce za 149 zł

Apple gotowe do wymiany baterii w iPhone'ach, w Polsce za 149 zł
Oskar Ziomek
02.01.2018 16:03, aktualizacja: 04.01.2018 11:19

Aktualizacja, 04.01.2018r. Od firmy Cortland otrzymaliśmy potwierdzenie informacji, że wymiana akumulatora za 149 zł dotyczy iPhone’a 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus oraz SE. Aktualizacja, 03.01.2018r. Potwierdzenie ceny wymiany baterii w iPhone'ach 6/6s na poziomie 149 zł otrzymaliśmy od autoryzowanego serwisu Apple, firmy Cortland. Aby akumulator kwalifikował się do wymiany konieczne jest jego wcześniejsze zdiagnozowanie. Cortland zaprasza do zarejestrowania zgłoszenia i wysłania produktu do serwisu, bądź osobistej wizyty w jednym z oddziałów. Naprawa nie musi odbywać się w Warszawie i potrwa około jednego dnia roboczego. Tymczasem na stronie ispot.pl dotarliśmy do cennika pogwarancyjnej wymiany baterii w iPhone'ach, z którego wynika, iż cena 149 zł dotyczy nie tylko modelu 6/6s, ale także SE, 7 oraz 7 Plus, zaś w przypadku modeli 5, 5C i 5s należy się liczyć z kosztem 349 złotych. Wszystkie ceny mogą ulec zmianom. Aktualizacja, 02.01.2018r. Jak wynika z informacji przedstawionych na Twitterze przez pracującą w autoryzowanym serwisie Apple Paulinę Żelichowską, oficjalna promocyjna cena wymiany akumulatora w iPhone'ach 6 i nowszych ma wynieść w Polsce 149 złotych brutto.

Kontynuujemy wątek celowego spowalniania starszych iPhone'ów z wysłużonymi akumulatorami, za co pod koniec ubiegłego roku w liście otwartym przeprosiło Apple, informując o podłożu swoich działań i zapowiadając zmiany. Pojawiła się także spora obniżka ceny wymiany akumulatora na nowy. Ta obniżona została z 79 do 29 dolarów, a początek programu wymiany zapowiedziano na końcówkę stycznia.

Dobrą nowinę w tym zakresie przekazał jednak serwis Axios. Jak ustalono, Apple jest gotowe do wymiany już teraz i klienci mogą zgłaszać się ze swoimi urządzeniami, by skorzystać z niższej ceny. Jedyną przeszkodą mogą być nieuzupełnione jeszcze zasoby magazynowe: Sądziliśmy, że będziemy potrzebować więcej czasu, by się przygotować, ale jesteśmy szczęśliwi, że możemy zaoferować naszym klientom niższą cenę już teraz. Początkowe dostawy wybranych baterii mogą być jednak ograniczone.

Niestety jednak, sytuacja nie jest taka sama w każdej części świata. O ile za granicą, gdzie Apple przygotowało się już z ofertą tańszej wymiany, wystarczy zarejestrować się na stronie pomocy technicznej umawiając wizytę w salonie Apple, to jak się okazuje, na przykład w Polsce na możliwość wymiany trzeba będzie jeszcze zaczekać.

iPhone 7 i 7 Plus: modele, które programowe ograniczenie wydajności otrzymały stosunkowo niedawno, wraz z aktualizacją iOS-a
iPhone 7 i 7 Plus: modele, które programowe ograniczenie wydajności otrzymały stosunkowo niedawno, wraz z aktualizacją iOS-a

Po szczegóły zwróciliśmy się do polskiego oddziału Apple. Jedyne informacje jakie uzyskaliśmy to te, że sprawą zajmować się będzie Apple Care oraz że szczegóły będą znane wraz z pojawieniem się oficjalnej informacji na polskojęzycznej stronie internetowej Apple, a na to można liczyć na przełomie stycznia i lutego. Do tego czasu możemy jedynie bazować na wiadomościach zza granicy.

Przypomnijmy, że szansę na tańszą wymianę baterii mają użytkownicy iPhone'a 6 i nowszych, których akumulator zdążył wysłużyć się na tyle, że wymaga wymiany, a więc w istocie przyczynia się do spowalniania urządzenia przez zabezpieczenie w oprogramowaniu. O tym, czy akumulator w urządzeniu kwalifikuje się do wymiany dowiemy się także podczas diagnostyki, którą można przeprowadzić również zdalnie. Szczegóły tej operacji opisał niedawno macminik w swoim wpisie blogowym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)