Apple iWatch zobaczymy już za kilka dni. Kupimy jednak dopiero w 2015 roku

Apple iWatch zobaczymy już za kilka dni. Kupimy jednak dopiero w 2015 roku
Redakcja

29.08.2014 21:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już we wrześniu odbędzie się konferencja amerykańskiej firmy Apple, na której najprawdopodobniej zobaczymy nowe urządzenia. Pewne jest, że pojawi się na nim nowa wersja iPhone, który według dotychczasowych będzie znacznie większy niż sprzęt prezentowany do tej pory. Wśród oczekiwań znajduje się także smartwatch tej firmy, najprawdopodobniej o nazwie iWatch. Niestety, nawet jeżeli zobaczymy go już 9 września, do pierwszych klientów trafi najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku.

Obraz

Zacznijmy od tego, że już teraz, jeszcze przed zaprezentowaniem czegokolwiek akcje firmy pną się do góry. Przewidywania są bardzo optymistyczne, podobnie jak poukładane w Apple nadzieje. Wszystko to pomimo słabnącego udziału m.in. na rynku tabletów, gdzie korporacja od dłuższego czasu notuje spore spadki. Przecieki jakie pojawiły się w sieci mówią o tym, że urządzenie tego typu co prawda może zostać pokazane na zbliżającej się konferencji, niemniej nie będziemy mogli od razu kupić go w salonach Apple. Do sklepów i operatorów trafi bowiem dopiero w 2015 roku. Nie wiadomo, z czego dokładnie może wynikać takie "opóźnienie", można wnioskować, że firma chce je dopracować, lub ma jeszcze jakieś nierozwiązane problemy techniczne.

Decyzja taka może wynikać jeszcze z jednego powodu. Możliwe, że Apple już wcześniej zaplanowało, że nie dojdzie do jakichkolwiek przecieków. W efekcie mogła zapaść decyzja o rozpoczęciu produkcji dopiero po oficjalnej prezentacji, co tłumaczyłoby dodatkowy wymagany czas. Sprzęt Apple jest montowany w Chinach, przecieki byłyby więc możliwe. Poza tym, firma już raz posunęła się do takiego kroku, miało to miejsce przy premierze pierwszego iPhone, na którego klienci musieli od prezentacji zaczekać dodatkowe sześć miesięcy.

Jak do tej pory żadne szczegóły techniczne dotyczące inteligentnego zegarka od Apple nie są znane. Wiemy, że firma najprawdopodobniej testowała elastyczne wyświetlacze, które miałyby zamienić całą „bransoletkę” w coś elastycznego. Wiele mówiło się również o ekranie AMOLED o rozdzielczości 320x320 pikseli, a także bogatym zestawie czujników: pulsometrze, mierzenia ciśnienia tętniczego, pedometrze, monitorowaniu temperatury ciała, a nawet monitorowania snu. To oczywiście plotki, na pewne informacje musimy poczekać do 9 września, do konferencji Apple.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)