Apple pokazuje, jak należy aktualizować smartfony. iOS 12 już na połowie iUrządzeń

Apple pokazuje, jak należy aktualizować smartfony. iOS 12 już na połowie iUrządzeń

08.10.2018 14:14, aktual.: 08.10.2018 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy iOS został wydany 17 września, przynosząc optymalizację na starszych iPhone’ach, a także kilka wyczekiwanych nowości. Po 20 dniach od udostępnienia dwunastka jest już najpopularniejszą wersją systemu na iUrządzeniach.

Wcześniejsze dane dostarczone przez firmę analityczną Mixpanel wskazywały, że nowy iOS radzi sobie gorzej od poprzedniego wydania. Użytkownicy mogli początkowo obawiać się aktualizacji po licznych wpadkach iOS-a 11. Część osób mogła postanowić, że zaczeka na pierwsze informacje o ewentualnych problemach.

źródło: 9to5mac.com
źródło: 9to5mac.com

Po kilku dniach i braku zgłoszeń większych błędów (z wyjątkiem kłopotów z ładowaniem), proces aktualizacji zauważalnie przyśpieszył. Jak już wspomniałem, wystarczyło 20 dni, aby iOS 12 stał się najpopularniejszym systemem na iPhone’ach i iPadach, zdobywając 50 proc. udziałów.

Warto mieć na uwadze, że na dość szybko rosnący udział nowego iOS-a przekładają się także nowe iPhone’y XS, które po wyjęciu z pudełka działają pod kontrolą dwunastki. Co więcej, w tym miesiącu do sprzedaży zostanie wprowadzony iPhone Xr, który także powinien wpłynąć na polepszenie wyników. Oczywiście aktualizacja jest chętnie pobierana także przez osoby korzystające ze starszych modeli. Otrzymują oni zauważalną poprawę szybkości działania systemu. iOS 12 został wydany na wszystkie iPhone’y, które w sprzedaży pojawiły się od 2013 roku.

Mimo iż Apple skupiło się na optymalizacji i poprawie stabilności, to nie udało się uniknąć błędów. Użytkownicy nowych iPhone’ów, a także starszych modeli, skarżą się na problemy z ładowaniem. Mają one zostać usunięte w najbliższej większej aktualizacji. Wówczas można spodziewać się kolejnego wzrostu udziałów najnowszego wydania iOS-a. Wersja 12.1 ma również wprowadzić m.in. grupowe rozmowy w FaceTime i nowe emoji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)