Apple ponownie udostępnia watchOS 5.1. Nowa wersja już bez poważnego błędu

Apple ponownie udostępnia watchOS 5.1. Nowa wersja już bez poważnego błędu

Apple ponownie udostępnia watchOS 5.1. Nowa wersja już bez poważnego błędu
05.11.2018 20:41, aktualizacja: 05.11.2018 20:57

Producent urządzeń z logo nadgryzionego jabłka zaliczył ostatnio kilka poważnych wpadek z aktualizacjami oprogramowania. Problemy, wynikające prawdopodobnie z braku odpowiednich procedur testowych przed wdrożeniem nowych wersji, dotknęły też Apple Watcha. Ostatnia aktualizacja okazała się na tyle problematyczna, że Apple zdecydował się ją wycofać.

Aktualizacja watchOS 5.1 u części użytkowników zmieniała Apple Watcha w cegłę. Problem dotknął także najnowszego Watcha 4. Po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania, podczas ponownego uruchamia smartwatch blokował się na ekranie z logo Apple. Nie można było przejść dalej, aby dokończyć instalację systemu. Chociaż złośliwi najpewniej skomentują, że wyświetlania samego logo Apple w zupełności wystarczy fanom firmy z Cupertino.

Apple szybko wycofał aktualizację. Natomiast właścicielom popsutych Watchy pozostało oddanie smartwatchy do naprawy. Użytkownik nie może bowiem sam wykonać ponownej instalacji na czysto. Nie ma też możliwości cofnięcia wprowadzonych zmian.

Obraz

Opisywany błąd został już usunięty. Apple wydał właśnie aktualizację 5.1.1 W przypadku Watchy z zainstalowanym wcześniej systemem 5.1, aktualizacja wymaga pobrania tylko 40 MB i nie wprowadza żadnych nowych funkcji. Mamy do czynienia wyłącznie ze zbiorem poprawek. Na moim Watchu series 3 nowa wersja zainstalowała się bez żadnych problemów. Aczkolwiek nie miałem też kłopotów z poprzednią aktualizacją.

W celu pobrania aktualizacji należy wejść do aplikacji Watch. Następnie musimy wybrać Ogólne i kliknąć na opcję Uaktualnienia. Aktualizacja powinna zostać wyszukana automatycznie. Pozostaje ją pobrać i zainstalować. Należy pamiętać, że podczas instalacji smartwatch musi być podłączony do ładowarki i mieć ponad 50 proc. poziomu naładowania akumulatora.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)