Asystent Google z ciemnym motywem. Wczesna wersja już dostępna dla testerów

Asystent Google z ciemnym motywem. Wczesna wersja już dostępna dla testerów

Asystent Google z ciemnym motywem. Wczesna wersja już dostępna dla testerów
19.01.2019 22:43

Największa wizualną nowością w Androidzie Q ma być tryb ciemny. Google zamierza go wprowadzić zarówno w interfejsie całego systemu, jak i we własnych aplikacjach. Ciemniejsze kolory powinny więc być dostępne w przeglądarce Chrome, Dysku Google, a także w Asystencie Google.

Asystent Google jest już dostępny w języku polskim i trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę obiecująco. Jednakże, podobnie jak wersja amerykańska czy jakakolwiek inna, nie pasuje on do nadchodzącego Androida Q. Głównym kolorem jest bowiem biały.

Obraz

Serwis 9to5Google informuje o nowościach wprowadzonych w testowym wydaniu aplikacji Google (wersja 9.5). Wybrani użytkownicy wersji beta zauważyli zmianę koloru kart w Asystencie Google – pojawiły się karty z czarnym tłem i białym tekstem. Włączane są one automatycznie, gdy na danym smartfonie aktywny jest tryb oszczędzania energii. Nowy wygląd można również wywołać po przestawieniu funkcji Night mode na zawsze włączoną w opcjach programisty w Androidzie Pie.

Warto zauważyć, że tylko karty odpowiedzi otrzymały nowy kolor. Natomiast cały interfejs, wraz z dymkami zawierającymi pytania, jak i tłem, pozostaje jeszcze w starych barwach. Prawdopodobnie nie jest to ostatnia wersja ciemnego motywu dla Asystenta Google. W finalnym wydaniu wygląd powinien ulec zmianie.

Niestety, data wdrożenia ciemnego trybu do Asystenta Google nie jest jeszcze znana. Niewykluczone, że stanie się to dopiero w okolicach premiery Androida Q, która ma odbyć się latem.

Asystent Google w Polsce

Jak już wspomniałem we wstępie i jak najpewniej doskonale wiecie, Asystent Google jest już dostępny w Polsce. Większość użytkowników Androida powinna już mieć do niego dostęp. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, to zapraszamy do naszych tekstów. Sprawdziliśmy już, co faktycznie potrafi Asystent Google, a także przygotowaliśmy listę komend głosowych, które powinny przydać się podczas prowadzenia samochodu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)