AndroidArchiwumProgramy archiwalneAutoRadar
AutoRadar ikona

AutoRadar

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

AutoRadar to aplikacja służąca do wymiany informacji drogowych między kierowcami. Dzięki temu, że dane aktualizowane są na bieżąco, mogą oni ostrzegać się wzajemnie o występujących na trasie utrudnieniach. Podczas pracy program wykorzystuje nie tylko dane zebrane od kierowców, ale także bazę punktów POI przygotowaną przez twórców popularnej AutoMapy.

Opanowanie obsługi aplikacji nie sprawia kłopotów. W centralnej części ekranu wyświetlana jest minimalistyczna symulacja trasy, na której zaznaczane są utrudnienia. Nieco wyżej aplikacja wskazuje odległość dzielącą nas od najbliższego punktu i jego typ (np. przejazd kolejowy). W przypadku, gdy jest nim fotoradar, program podaje także maksymalną dozwoloną prędkość na danym obszarze. By nie zmuszać kierowców do odrywania wzroku od drogi, wszystkie komunikaty są dodatkowo odczytywane głosem Krzysztofa Hołowczyca.

O skuteczności AutoRadaru decyduje chęć kierowców do dzielenia się informacjami. Aby to zrobić, użytkownik musi dotknąć ikonę Dodaj, wyświetlając w ten sposób menu wysyłania ostrzeżeń. Twórcy podzielili je na osiem kategorii: fotoradar stacjonarny, fotoradar przenośny, radar odcinkowy, kontrola ITD, kontrola drogowa, patrol, korek oraz wypadek. Jako że wiadomość o utrudnieniu jest natychmiast przekazywana do innych kierowców w okolicy, do działania AutoRadaru niezbędne jest uruchomienie GPS i transferu danych.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 681
Data aktualizacji10 maj 2017
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
AutoRadar ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)