bEJRryOJ
AutoRadar ikona

AutoRadar2.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

AutoRadar to aplikacja służąca do wymiany informacji drogowych między kierowcami. Dzięki temu, że dane aktualizowane są na bieżąco, mogą oni ostrzegać się wzajemnie o występujących na trasie utrudnieniach. Podczas pracy program wykorzystuje nie tylko dane zebrane od kierowców, ale także bazę punktów POI przygotowaną przez twórców popularnej AutoMapy.

bEJRryOL

Opanowanie obsługi aplikacji nie sprawia kłopotów. W centralnej części ekranu wyświetlana jest minimalistyczna symulacja trasy, na której zaznaczane są utrudnienia. Nieco wyżej aplikacja wskazuje odległość dzielącą nas od najbliższego punktu i jego typ (np. przejazd kolejowy). W przypadku, gdy jest nim fotoradar, program podaje także maksymalną dozwoloną prędkość na danym obszarze. By nie zmuszać kierowców do odrywania wzroku od drogi, wszystkie komunikaty są dodatkowo odczytywane głosem Krzysztofa Hołowczyca.

O skuteczności AutoRadaru decyduje chęć kierowców do dzielenia się informacjami. Aby to zrobić, użytkownik musi dotknąć ikonę Dodaj, wyświetlając w ten sposób menu wysyłania ostrzeżeń. Twórcy podzielili je na osiem kategorii: fotoradar stacjonarny, fotoradar przenośny, radar odcinkowy, kontrola ITD, kontrola drogowa, patrol, korek oraz wypadek. Jako że wiadomość o utrudnieniu jest natychmiast przekazywana do innych kierowców w okolicy, do działania AutoRadaru niezbędne jest uruchomienie GPS i transferu danych.

Udostępnij
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań427
Data aktualizacji7 lip 2017
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
AutoRadar ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEJRryPH