Avast 2019 dostaje Tryb cichy: powiadomienia nie zakłócą już filmów, gier i prezentacji

Avast 2019 dostaje Tryb cichy: powiadomienia nie zakłócą już filmów, gier i prezentacji

Avast 2019 dostaje Tryb cichy: powiadomienia nie zakłócą już filmów, gier i prezentacji
Oskar Ziomek
09.10.2018 14:15, aktualizacja: 09.10.2018 15:47

Na rynku są już dostępne nowe wersje oprogramowania antywirusowego firmy Avast oraz pakiet zabezpieczający AVG Internet Security. Programy zostały odświeżone i pojawiło się w nich kilka ciekawych zmian, na czele z Trybem cichym, który dostępny jest w każdej wersji programu, także tej darmowej. To nowa opcja, dzięki której systemowe powiadomienia, a także te z antywirusa nie będą od teraz przeszkadzać użytkownikowi podczas grania, oglądania filmów oraz w trakcie wyświetlania prezentacji na pełnym ekranie, ale to nie wszystkie nowości.

Do wszystkich wersji programów trafiają również usprawnienia funkcji ochrony przed phishingiem. Dzięki nim użytkownik jest chroniony przed wieloma formami oszustw, w tym także przed fałszywymi witrynami, a to wszystko bez konieczności instalowania dodatkowych rozszerzeń do przeglądarek. To dobre uzupełnienie podstawowej funkcjonalności modułu antywirusa, który w najnowszym wydaniu również został usprawniony, a towarzyszą mu także inne funkcje ochrony, w tym choćby przed szkodliwym oprogramowaniem żądającym od użytkownika okupu, czyli ransomware.

Inteligentne skanowanie pod kątem najpopularniejszych zagrożeń.
Inteligentne skanowanie pod kątem najpopularniejszych zagrożeń.

Zaktualizowany Avast to także nowa Osłona poufnych danych, która jest dostępna w wersji Premier, Internet Security oraz w pakiecie AVG. To opcja, która zapewnia dodatkową ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym. Po właściwej konfiguracji, program zadba dzięki niej o dodatkowe zabezpieczenie tytułowych poufnych danych, w tym na przykład zeznań podatkowych, dokumentacji medycznej i innych wskazanych dokumentów.

Poza wspomnianymi funkcjami, w antywirusach Avast można znaleźć szereg innych użytecznych na co dzień opcji. Już darmowa wersja Avast Free Antivirus oferuje między innymi inteligentne skanowanie, które bada komputer pod kątem niebezpiecznych haseł, szkodliwych dodatków oraz nieaktualnego oprogramowania. Ponadto w programie działa także Cyber Capture, czyli funkcja, która izoluje nieznane pliki na czas ich dalszej analizy w chmurze.

Każda wersja Avasta wykrywa także słabe punkty w domowej sieci Wi-Fi, pozwala czyścić przeglądarkę z niechcianych dodatków oraz ułatwia proces tworzenia dysku ratunkowego. Ten przyda się, gdy komputer jest do tego stopnia zainfekowany, że nie da się go w normalny sposób używać po uruchomieniu. Inną przydatną funkcją w oprogramowaniu Avast jest aktualizacja zainstalowanego na komputerze oprogramowania. Dzięki temu nie tylko jest ono wówczas najbardziej funkcjonalne, ale w kontekście bezpieczeństwa – uodpornione na najświeższe ataki.

Ustawienia Trybu cichego: użytkownik sam wskazuje aplikacje, które działając w trybie pełnoekranowym spowodują wyciszenie powiadomień (zarówno systemowych, jak i tych z Avasta).
Ustawienia Trybu cichego: użytkownik sam wskazuje aplikacje, które działając w trybie pełnoekranowym spowodują wyciszenie powiadomień (zarówno systemowych, jak i tych z Avasta).

Pozostałe wersje oprogramowania antywirusowego Avast to natomiast jeszcze więcej mechanizmów związanych z ochroną. W pakiecie Avast Premier znaleźć można dodatkowo między innymi zaporę ogniową, ochronę kamer internetowych, niszczarkę danych czy weryfikację stron, dzięki której użytkownik jest dodatkowo chroniony przed witrynami próbującymi wykraść jego dane logowania do elektronicznej bankowości.

Wszystkie nowe wersje oprogramowania Avast są już dostępne do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu. Zainteresowani podstawową ochroną powinni zainteresować się darmowym programem Avast Free Antivirus, natomiast szukający bardziej rozbudowanej ochrony mają większy wybór: do pobrania czeka Avast Premier, Avast Internet Security oraz AVG Internet Security.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)