MacOSBiuroEdytory tekstówBear
Bear ikona

Bear1.1.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Bear to rozbudowany notatnik przeznaczony na macOS-a. Mimo minimalistycznego interfejsu, oferuje on wiele funkcji formatowania tekstu i świetnie sprawdzi się w roli edytora tekstu dla mniej wymagających użytkowników.

Aplikacja oparta jest na trzykolumnowym interfejsie: dzięki pierwszemu z nich notatki można organizować za pomocą hasztagów. Drugi z nich stanowi pełną listę notatek – dostępna jest także wyszukiwarka oraz możliwość przypinania wybranych treści na szczycie listy. W trzeciej kolumnie można zapoznać się z treścią notatek oraz je edytować. Układ można dostosować do własnych potrzeb poprzez ukrycie pierwszej lub pierwszej i drugiej kolumny.

Samo formatowanie tekstu powinno zaspokoić najpopularniejsze potrzeby – możliwe jest między innymi tworzenie hierarchicznych nagłówków, użycie kursywy czy pogrubienie, stworzenie listy numerowanej i punktowanej, a także osadzenie cytatu, hiperłącza oraz obrazka. Bear umożliwia także wygodny pogląd metadanych – po kliknięciu przycisku w prawym górnym rogu okna, użytkownik zobaczy datę i autora ostatniej edycji, liczbę znaków i słów oraz orientacyjny czas, jaki poświęcić trzeba na zapoznanie się z notatką. Możliwe jest także przesłanie notatki mailem, za pomocą komunikatorów czy serwisów społecznościowych.

W wersji darmowej programu możliwy jest eksport notatki jedynie do formatu MD, niemożliwa jest także synchronizacja danych z wersją edytora przeznaczoną na iOS-a oraz zmiana schematu kolorystycznego interfejsu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentShiny Frog
Liczba pobrań717
Data aktualizacji18 kwi 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Bear ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)