Bezprzewodowej ładowarki Apple nie będzie? Nowy raport ujawnia główne problemy

Bezprzewodowej ładowarki Apple nie będzie? Nowy raport ujawnia główne problemy

Bezprzewodowej ładowarki Apple nie będzie? Nowy raport ujawnia główne problemy
17.09.2018 13:11, aktualizacja: 17.09.2018 20:28

Prawdopodobnie najciekawszym urządzeniem Apple zaprezentowanym wraz z jubileuszowym iPhonem X była bezprzewodowa ładowarka. AirPower miała umożliwić ładowanie do trzech urządzeń jednocześnie. Od pierwszego oficjalnego pokazu minął rok, a ładowarki wciąż nie ma w sprzedaży. Co więcej, może się ona w ogóle nie pojawić.

Ładowarka AirPower miała zostać wprowadzona do sprzedaży w 2018 roku. Nie została podana dokładniejsza data. Jednak nie brakowało głosów, że bezprzewodowa ładowarka zostanie wprowadzona wraz z nowymi iPhone’ami. Tak się nie stało i podczas dość nudnej prezentacji, Apple pokazało tylko tegoroczne iPhone’y i odświeżonego Watcha. Owszem rok jeszcze się nie skończył i ładowarka może zostać wprowadzona. Jednak najnowsze informacje dostarczone przez serwis 9to5Mac wskazują, że projekt przerósł możliwości inżynierów Apple.

Obraz

Opublikowany raport, powołujący się na kilka źródeł mających być blisko Apple, wskazuje główne problemy uniemożliwiające dokończenie projektu. Jak już wcześniej mogliśmy się dowiedzieć, ładowarka wydziela zbyt dużo ciepła. Problem wciąż nie został rozwiązany i ma on negatywny wpływ m.in. na jej niską wydajność. Ponadto nadmiar ciepła odbija się na reszcie podzespołów, w tym negatywnie wpływa na układ z zainstalowaną skrojoną wersją iOS-a.

Wadliwe ma być także oprogramowanie sterujące. Błędy pojawiają się podczas komunikacji z urządzeniami. AirPower ma ich nie rozpoznawać poprawnie. Urządzenie pokazuje poziom naładowania poszczególnych urządzeń na ekranie iPhone’a. Jednak obecnie dostarcza błędnych danych.

źródło: 9to5mac.com
źródło: 9to5mac.com

Kolejny problem dotyczy cewek ładujących. W celu umożliwienia ładowania do trzech urządzeń jednocześnie, niezależnie w jakim miejscu zostaną położone, w środku znalazło się od 21 do 24 cewek ładujących o różnej mocy i rozmiarach. Upchnięcie cewek na małym obszarze zmniejszyło wydajność ładowarki, a także przełożyło się na nadmierne wydzielanie ciepła.

Co ciekawe, raport wskazuje, że Apple może użyć nazwy AirPower wprowadzając inne urządzenie ładujące. Miałoby ono pojawić się w 2019 roku. Jeśli faktycznie tak będzie, to bezprzewodowa ładowarka będzie wspominana jako poważna wpadka firmy z Cupertino. Nie było to przecież urządzenie, które pojawiało się tylko w nieoficjalnych przeciekach. AirPower mogliśmy zobaczyć na konferencji Apple, jako jeden z produktów, które miały trafić do sprzedaży.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)