BLIK popularniejszy od gotówki, chętnie sięgamy po nowe metody płatności

Strona głównaBLIK popularniejszy od gotówki, chętnie sięgamy po nowe metody płatności
15.02.2017 14:16
BLIK popularniejszy od gotówki, chętnie sięgamy po nowe metody płatności

Metody płatności ciągle ewoluują – coraz mniej osób korzysta z fizycznej gotówki, wybierając karty płatnicze, a ostatnio, coraz chętniej sięgając po płatności mobilne. Ten trend dotyczy także Polski, czego dowodem są świetne wyniki BLIK-a, który w zeszłym roku odnotował więcej transakcji niż było operacji podjęcia gotówki z bankomatów.

bETBfUJN

Narodowy Bank Polski udostępnił statystyki dotyczące rozliczeń pieniężnych i rozrachunków międzybankowych w trzecim kwartale 2016 roku. Jednymi z najciekawszych danych są te dotyczące systemu płatności BLIK, które jak najbardziej można określić przełomowymi dla spółki. Pokazują one również, że Polacy nie mają problemów w sięganiu po nowe technologie w dziedzinie transakcji pieniężnych.

Według danych NBP, w trzecim kwartale ubiegłego roku, transakcji w handlu elektronicznym było więcej niż w bankomatach. Użytkownicy BLIK-a chętnie korzystali z tego systemu płatności, zapłacili nim w Internecie 929 tys. razy. Stanowi to 41,7% wszystkich transakcji dokonanych Blikiem. Co ciekawe, w tym okresie wypłaty z bankomatów osiągnęły wynik 916 tys., spadając na drugą pozycję.

Bardzo dobrze wypadają także ogólne statystyki BLIK-a. Użytkownicy tego systemu, w trzecim kwartale 2016 roku, wykonali łącznie 2,2 mln transakcji na kwotę 453,7 mln złotych. To zauważalny skok względem roku poprzedniego, gdy BLIK osiągnął wynik na poziomie 1,3 mln transakcji o wartości 268,8 mln zł.

bETBfUJP

Wraz ze wzrostem miejsc w których BLIK będzie obsługiwany, powinna wzrosnąć liczba transakcji. Jak najbardziej możemy oczekiwać, że ten rok przyniesie jeszcze lepsze statystyki. Do tych lepszych wyników przyłoży się uruchomiona w listopadzie możliwość płacenia za zakupy na Allegro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETBfUJZ
Komentarze (58)
bETBfUKL