BLIK popularniejszy od gotówki, chętnie sięgamy po nowe metody płatności

BLIK popularniejszy od gotówki, chętnie sięgamy po nowe metody płatności

BLIK popularniejszy od gotówki, chętnie sięgamy po nowe metody płatności
15.02.2017 14:16

Metody płatności ciągle ewoluują – coraz mniej osób korzysta z fizycznej gotówki, wybierając karty płatnicze, a ostatnio, coraz chętniej sięgając po płatności mobilne. Ten trend dotyczy także Polski, czego dowodem są świetne wyniki BLIK-a, który w zeszłym roku odnotował więcej transakcji niż było operacji podjęcia gotówki z bankomatów.

Narodowy Bank Polski udostępnił statystyki dotyczące rozliczeń pieniężnych i rozrachunków międzybankowych w trzecim kwartale 2016 roku. Jednymi z najciekawszych danych są te dotyczące systemu płatności BLIK, które jak najbardziej można określić przełomowymi dla spółki. Pokazują one również, że Polacy nie mają problemów w sięganiu po nowe technologie w dziedzinie transakcji pieniężnych.

Według danych NBP, w trzecim kwartale ubiegłego roku, transakcji w handlu elektronicznym było więcej niż w bankomatach. Użytkownicy BLIK-a chętnie korzystali z tego systemu płatności, zapłacili nim w Internecie 929 tys. razy. Stanowi to 41,7% wszystkich transakcji dokonanych Blikiem. Co ciekawe, w tym okresie wypłaty z bankomatów osiągnęły wynik 916 tys., spadając na drugą pozycję.

Bardzo dobrze wypadają także ogólne statystyki BLIK-a. Użytkownicy tego systemu, w trzecim kwartale 2016 roku, wykonali łącznie 2,2 mln transakcji na kwotę 453,7 mln złotych. To zauważalny skok względem roku poprzedniego, gdy BLIK osiągnął wynik na poziomie 1,3 mln transakcji o wartości 268,8 mln zł.

Wraz ze wzrostem miejsc w których BLIK będzie obsługiwany, powinna wzrosnąć liczba transakcji. Jak najbardziej możemy oczekiwać, że ten rok przyniesie jeszcze lepsze statystyki. Do tych lepszych wyników przyłoży się uruchomiona w listopadzie możliwość płacenia za zakupy na Allegro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)