Canonical odświeża wygląd Ubuntu

Redakcja

03.03.2010 22:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wcześniejsze obietnice Marka Shuttlewortha zostały spełnione - Ubuntu doczeka się pierwszego od początku istnienia poważniejszego odmłodzenia wyglądu systemu, znaków towarowych oraz stron internetowych.

Wcześniej twórca Ubuntu zapowiedział na łamach swojego blogu porzucenie powszechnie znanego motywu Human. W nowej wersji systemu pojawią się dwa oficjalne motywy - ciemny oraz jasny. Wykończenia elementów interfejsu oraz tapeta systemu będą w odcieniach fioletu. Zniknął z projektów dolny panel, który zwykle towarzyszy systemom zawierającym środowisko graficzne Gnome. Zmieniono również loga dystrybucji oraz jej producenta. Aktualizacji głównych znaków towarowych towarzyszyć będzie aktualizacja logotypów stron społecznościowych związanych z projektem.

Autorzy podkreślają, że Ubuntu ma kojarzyć się z lekkością. (...) Dobre oprogramowanie jest "lekke" w tym sensie, że wykorzystuje swoje zasoby efektywnie uruchamia się szybko i łatwo może zostać zmodyfikowane w razie potrzeby(...) - tłumaczą autorzy dystrybucji. Zgodnie z koncepcją lekkości odświeżeniu zostaną poddane również strony internetowe dystrybucji. Powstanie również specjalna strona SpreadUbuntu.com, która - podobnie jak w przypadku SpreadFirefox.com Firefoksa - będzie adresowana do fanów dystrybucji.

Zmiany w wyglądzie to jedna z nowości jakie niesie ze sobą Ubuntu 10.04 - poza aktualizacjami różnych pakietów pojawi się również sklep internetowy z muzyką. Producent Ubuntu przeprowadził również sondę wśród użytkowników dystrybucji odnośnie zapotrzebowania na niektóre komercyjne aplikacje, które nie są dostępne dla użytkowników Linuksa.

Zgodnie z planem, stabilna wersja Ubuntu 10.04 pojawi się 29 kwietnia br. Z poziomu naszego vortalu z działu Systemy można pobrać zarówno stabilną wersję Ubuntu 9.10 jak i wersję rozwojową Alpha 3.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)