Carcassonne ikona

Carcassonne

AndroidGryStrategiczneCarcassonne
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Carcassonne w wersji na urządzenia z systemem Android to cyfrowe wydanie bardzo popularnej gry planszowej. Dzięki prostym w opanowaniu zasadom i ciekawej rozgrywce zdobyła wiele nagród i uznanie graczy, w tym w naszym kraju.

Gry planszowe to gatunek, który bardzo dobrze sprawdza się na urządzeniach z ekranem dotykowym, zwłaszcza tabletach. Przewagą edycji cyfrowej nad klasycznymi papierowymi są dodatkowe tryby rozgrywki. Jeżeli nie mamy obok znajomych, czeka na nas rywalizacja ze sztuczną inteligencją oraz przez sieć (szybki pojedynek, gra dowolna, gra z przyjaciółmi). Nic nie stoi na przeszkodzie aby z grupą znajomych zagrać na jednym urządzeniu razem z graczami reprezentowanymi przez sztuczną inteligencję.

W zasady Carcassone wprowadza nas rozbudowany samouczek. Kolejną przewagą wersji cyfrowej jest dokonywanie obliczeń przez nasz telefon. Nie musimy ręcznie dodawać i obliczać punktów. W przeciwieństwie do tradycyjnych gier planszowych w Carcassone nie dysponujemy planszą. Budujemy ją z kwadratowych płytek, jakie otrzymuje każdy z graczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra jest przyjemna w obsłudze nawet na mniejszych ekranach. Nie musimy od początku pomniejszać/powiększać sporej planszy by rozeznać się w polu gry.

Płacąc za Carcassone otrzymujemy edycję podstawową. Z jej poziomu możemy dokupić pozostałe dodatki, które urozmaicą naszą zabawę. Takie rozwiązanie pozwala rozeznać się w wadach i zaletach cyfrowego wydania, a następnie zdecydować o sensowności dalszych inwestycji w ten tytuł. Jeżeli ktoś jest fanem papierowej wersji, tutaj otrzyma możliwość zabawy nawet w sytuacji gdy nasi znajomi są niedostępni, bądź też znajdują się daleko od nas.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
ProducentExozet
Liczba pobrań1 071
Data aktualizacji17 maj 2017
System operacyjnyAndroid
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Carcassonne ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)