AndroidGryStrategiczneCastle Raid 2
Castle Raid 2 ikona

Castle Raid 21.1.0.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Castle Raid 2 to strategia umiejscowiona w klimatach fantasy. Choć rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, to jednak autorzy idealnie wpasowali ją w możliwości i specyfikę ekranów dotykowych.

Gra w warstwie fabularnej prowadzi nas przez mapę świata, na której to toczymy kolejne walki, pomiędzy nimi dokonując ulepszeń i innych inwestycji. Potyczki to konfrontacja dwóch zamków. Wygrywa ta strona, która jako pierwsza zniszczy bramę przeciwnika. Zamek dzieli się na 3 części. Poza wspomnianą bramą są tam jeszcze 2 wierze pomagające nam razi przeciwnika. Jednostki jak i czary/zdolności nabywamy za zebrane surowce.

Ważnym elementem w Castle Raid 2 jest brak kontroli nad naszymi oddziałami. Jedyne na co mamy wpływ to przywołanie ich na pole walk (jeżeli za razem będą to minimum 3 jednostki, łączą się w oddział) na określonej wysokości planszy. Od tego momentu zaczynają żyć własnym życiem i zazwyczaj kroczyć przed siebie, walcząc ze wszystkim co napotkają na drodze. Podobnie jest z jednostką robotniczą, która wydobywa surowce (drewno).

Naszym zadaniem jest więc mądre gospodarowanie pieniędzmi, odpowiednio zaplanowane wypuszczanie jednostek i w razie czego wspomaganie ich czarami.

Poza standardową kampanią gra oferuje możliwość rywalizacji z żywym przeciwnikiem na jednym urządzeniu. Każdy odpowiada wtedy za swój zamek, po przeciwnych stronach ekranu. Castle Raid 2 to bardzo dobra propozycja dla fanów strategii, zwłaszcza jeżeli macie możliwość rywalizacji ze znajomym. Szkoda, że zabrakło klasycznego trybu multiplayer poprzez sieć. Gra nie posiada wersji próbnej.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentArcmill AB
Liczba pobrań133
Data aktualizacji6 cze 2014
System operacyjnyAndroid
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Castle Raid 2 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)