CCleaner kontra Defender w Windows 10: problem teoretycznie został rozwiązany

CCleaner kontra Defender w Windows 10: problem teoretycznie został rozwiązany

CCleaner szybko zareagował na ostrzeżenia w Defenderze, fot. materiały prasowe Microsoft
CCleaner szybko zareagował na ostrzeżenia w Defenderze, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek
05.08.2020 17:39

Twórcy CCleanera zrobili co w ich mocy, aby aplikacja nie była oznaczana przez Microsoft Defendera jako potencjalnie niechciana. Chodzi o ostrzeżenia, które pojawiły się w zabezpieczeniach Windows 10 w związku z automatyczną instalacją aplikacji innych producentów podczas instalowania tytułowego CCleanera. Na Twitterze pojawiło się w tej sprawie krótkie wyjaśnienie.

Jak zwróciła uwagę Softpedia, CCleaner poinformował, że problem został już rozwiązany. W chwili pisania niniejszego tekstu, rzeczywiście podczas instalacji 14-dniowej wersji próbnej CCleanera nie ma już mowy o instalacji dodatkowych aplikacji innych producentów. Softpedia dodaje, że poprosiła o dodatkowe wyjaśnienia zarówno zespół CCleanera, jak i Microsoft, ale te jak dotąd nie nadeszły.

Z drugiej strony, Microsoft na swojej stronie nadal informuje, że CCleaner jest potencjalnie niechcianą aplikacją. Przypomnijmy, jeszcze kilka dni temu chodziło o automatyczne pobieranie i aktywowanie instalatorów między innymi Google Chrome'a czy darmowej wersji antywirusa Avast.

Jak podkreślił Microsoft, problemem był sam fakt instalacji oprogramowania innych producentów. Opisywane programy były legalnymi i autentycznymi wersjami. Same w sobie nie wyrządzały więc szkody w komputerze użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)