Centrum Oprogramowania Ubuntu z systemem ocen

Centrum Oprogramowania Ubuntu z systemem ocen

Redakcja
28.01.2011 10:27, aktualizacja: 28.01.2011 11:03

W ramach aktualizacji wersji testowej Ubuntu 11.04 pojawiła się nowa wersja Centrum Oprogramowania Ubuntu, która umożliwia ocenę oraz zrecenzowanie aplikacji.

Możliwość oceniania i komentowania programów ma być jedną z nowości w Ubuntu 11.04, który ma zostać wydany w kwietniu br. Użytkownik Ubuntu ze skonfigurowanym kontem w usłudze Ubuntu One będzie mógł wystawić ocenę oraz napisać recenzję danej aplikacji, natomiast każdy użytkownik będzie mógł przeglądać wystawione już opinie. Zgodnie z zapowiedziami o częstszych aktualizacjach podobna aktualizacja Centrum Oprogramowania trafi w lutym do użytkowników wydanego w październiku Ubuntu 10.10.

Centrum Oprogramowania w przyszłości ma pojawić się również w innych dystrybucjach. Kilka dni temu odbyło się spotkanie przedstawicieli projektów skupionych wokół Linuksa (Debian, Fedora, KDE/openDesktop.org, Mageia, openSUSE, Tux Distro oraz Ubuntu), którego celem było omówienie podstaw projektu AppInstaller.

AppInstaller jest umowną nazwą ujednoliconego menadżera pakietów, który pojawi się w przyszłych wydaniach popularnych dystrybucji. Korzystać ma on z PackageKit, Open Collaboration Services oraz silnika wyszukiwawczego Xapian. Nowy menedżer ma uprościć proces zarządzania aplikacjami, dać użytkownikom możliwość komentowania i oceniania aplikacji. Użytkownik ma nie być rozpraszany mnogością kategorii oraz nazw, które nic nie mówią początkującym użytkownikom. AppInstaller ma również uprościć proces wymiany pomiędzy różnymi dystrybucjami metadanych o pakietach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)