Ceny Windows 7 u polskich dystrybutorów

02.09.2009 18:13, aktual.: 02.09.2009 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie niektórych polskich dystrybutorów pojawił się Windows 7 - sprzedawcy detaliczni mogą go już zamawiać, wysyłka realizowana będzie po pojawieniu się produktu w kanale sprzedaży. Jest to bardzo interesująca informacja, bo w systemach sprzedażowych pojawiły się już ceny - można się spodziewać, że będą one podobne u wszystkich dystrybutorów i można pokusić się o przeliczenie, jak po uwzględnieniu standardowych marży będą kształtować się ceny siódemki dla odbiorców detalicznych w sklepach.

W ofercie pojawiła się wyłącznie wersja Windows 7 bez "E", czyli pełna ze zintegrowanym Internet Explorerem. Biorąc pod uwagę standardowe, niskie w przypadku oprogramowania marże, można spodziewać się że na polskich półkach sklepowych Windows 7 Home Premium będzie kosztował około 770 zł brutto w pełnej wersji pudełkowej (BOX), około 420 zł w wersji upgrade i około 400 zł w wersji OEM. Windowsa 7 Professional spodziewać można się w cenach około 1200 zł za BOX, około 1120 zł za upgrade i około 520 zł za OEM. Z kolei Windows 7 Ultimate dostępny będzie najprawdopodobniej w cenach około 1250 zł za BOX, około 1170 zł za upgrade i około 720 zł za OEM.

Są to naturalnie nasze kalkulacje wynikające z cennika dostępnego u dystrybutorów, z dużym prawdopodobieństwem można jednak założyć że ceny na metkach w sklepach nie będą różnić się od tych kwot więcej niż o maksymalnie kilka procent. O ile powyższe ceny hurtowe nie ulegną zmianie (ze względu np. na duże wahnięcia kursów walut) to użytkownicy którzy nabyli Windows 7 w przedsprzedaży Vobisu zaoszczędzili niemal 300 zł nie licząc dodatkowych gadżetów - myszek i klawiatur Microsoft oraz naszych smyczy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (296)