Chciał wyłudzić tablet, więc zważył go jako banany i poszedł do kasy samoobsługowej

Chciał wyłudzić tablet, więc zważył go jako banany i poszedł do kasy samoobsługowej

Źródło: Depositphotos.
Źródło: Depositphotos.
Piotr Urbaniak
27.10.2018 15:56, aktualizacja: 27.10.2018 16:43

Do niecodziennej próby oszustwa doszło na terenie woj. lubelskiego, w jednym z lokalnych marketów, gdzie 35-letni mieszkaniec Warszawy chciał za kilka złotych zdobyć drogi tablet. Mężczyzna zważył urządzenie jako banany, a następnie udał się do kasy samoobsługowej – donosi portal WP Finanse.Do zdarzenia doszło 25 października. Początkowo plan przebiegał bez zakłóceń. Warszawiakowi udało się nakleić odpowiedni kod kreskowy, wydrukowany na dziale z owocami, i przejść przez zautomatyzowaną kasę. W sytuacji zorientowali się jednak ochroniarze.

– Poszedł do kasy samoobsługowej i zapłacił za produkt warty kilkaset złotych zaledwie kilka zł. Jednak tuż po minięciu linii kas mężczyzna został ujęty przez czujnych ochroniarzy – relacjonuje jeden z lubelskich policjantów, sierż. sztab. Kamil Karbowniczek.

Na miejsce została wezwana policja. Urządzenie wróciło na sklepową półkę, a bohatera wydarzeń zatrzymano pod zarzutem oszustwa, za co grozi mu maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności. Co oczywiste, o faktycznym wymiarze kary zadecyduje sąd. W tej chwili oszust – już w charakterze oskarżonego – oczekuje na rozprawę.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)