Chiny: zakaz sprzedaży niektórych wersji systemu Windows

Chiny: zakaz sprzedaży niektórych wersji systemu Windows

Redakcja
19.11.2009 21:21, aktualizacja: 19.11.2009 21:44

Chiński sąd wydał wyrok o zakazie sprzedaży niektórych wersji systemu Windows na terenie tego kraju. Głównym powodem podjęcia takiej decyzji było naruszenie porozumienia, jakie Microsoft zawarł z jedną z tamtejszych firm w sprawie wykorzystania w systemie Windows 95 stworzonych przez nią czcionek.

Sprawa, którą na niekorzyść korporacji z Redmond rozstrzygnął chiński sąd, dotyczyła umowy licencyjnej zawartej z firmą Zhongyi Electronic. Porozumienie przewidywało wykorzystanie czcionek stworzonych przez chińskie przedsiębiorstwo w systemie Windows 95. Prawnicy Zhongyi utrzymują jednak, że Microsoft bezprawnie wykorzystał te same czcionki w kolejnych wersjach swojego OS-a: Windows 98, 2000, XP oraz Windows Server 2003.

Przedstawiciele chińskiego wymiaru sprawiedliwości zakazali więc sprzedaży wyżej wymienionych wersji systemu tworzonego przez spółkę z Redmond. Wyrok nie dotyczy, rzecz jasna, Windowsa Vista oraz 7.

Microsoft zapowiedział odwołanie się od wyroku. Przedstawiciele spółki są zdania, że ich firma nie dopuściła się pogwałcenia praw autorskich i miała prawo do wykorzystywania spornych czcionek w kolejnych wersjach swojego systemu operacyjnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)