Nie często mamy okazję pisać o zmianach w najpopularniejszej w tej chwili przeglądarce internetowej na świecie. Przyjęty przez Google harmonogram prac nad Chromem sprawia, że głośno o nim, zamiast w kontekście dodawania funkcji, robi się, gdy coś z niego ubywa, jak to było z obsługą Flasha. Inaczej jest jednak w przypadku dostępnej już wersji 53.

bETXsHDV

Oczywiście dla wielu najważniejszą zmianą w nowym Chromie jest dostępność na Windowsie odświeżonego interfejsu, zgodnego z założeniami konwencji Material Design. Oczywiście można było włączyć nową skórkę już od wielu tygodni. Zmiany są raczej kosmetyczne, ale nie pod maską. Interfejs jest odtąd w całości rysowany bez wykorzystania grafik, udało się w ten sposób odchudzić go o ok. 1200 plików PNG.

350187905601529793

Zwrócić można także uwagę, ze zmieniony został przycisk otwierający menu, do konwencji został także dostosowany za pomocą ciemnego motywu widok okna w trybie incognito. Jeżeli zaś komuś wprowadzone zmiany nie odpowiadają, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przywrócić poprzedni wygląd w menu chrome://flags.

bETXsHDX

A to nie jedyna nowość w nowym Chromie. Trafiła bowiem już do niego obsługa PaymentRequestAPI, która umożliwia automatyczne wypełnianie formularzy generowanych na przykład przez serwisy aukcyjne. Najnowsza wersja przeglądarki jest już w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (76)
bETXsHET