Chrome na Androida pozwoli łatwo kopiować obrazki. W Canary jest już nowa flaga

Chrome na Androida pozwoli łatwo kopiować obrazki. W Canary jest już nowa flaga24.02.2020 11:00
Google Chrome na Androida pozwala wygodnie kopiować obrazki, fot. Pexels
Google Chrome na Androida pozwala wygodnie kopiować obrazki, fot. Pexels

Google Chrome na Androida pozwoli wygodnie kopiować obrazki. Producent poczynił kolejny krok na drodze do implementacji, o której planach informowaliśmy jeszcze w styczniu. Nowa opcja pojawiła się już wśród ustawień eksperymentalnych w Chrome Canary, co jest potwierdzeniem, że pomysł nie został porzucony i najprawdopodobniej już niedługo funkcja zacznie w pełni działać.

Zmiany, o których mowa dotyczą nowej opcji w menu kontekstowym po dłuższym przytrzymaniu dowolnego obrazka w internecie. Obecnie Chrome pozwala między innymi otworzyć grafikę w nowej karcie czy pobrać obraz na smartfon. Wkrótce do tych opcji dołączy możliwość bezpośredniego kopiowania do schowka. Jak zwrócił uwagę serwis Techdows, w wydaniu Canary opcję już teraz można włączyć, choć w chwili pisania niniejszego tekstu, nie działa ona jeszcze prawidłowo.

Google kontynuuje prace nad nową opcją w menu kontekstowym Chrome'a.
Google kontynuuje prace nad nową opcją w menu kontekstowym Chrome'a.

By to zrobić, należy pobrać Google Chrome na Androida w testowym wydaniu (wersję Canary można znaleźć w menu Wszystkie wersje w naszym katalogu), a następnie wejść do ustawień eksperymentalnych chrome://flags. Tutaj należy odszukać opcję Copy image, zmienić jej wartość na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę. Po tych operacjach nowość będzie już widoczna w menu kontekstowym. Obecnie nie działa, ale nie jest to zaskoczeniem – mamy do czynienia z testowym wydaniem przeglądarki, a w dodatku z eksperymentalną póki co opcją.

Warto przypomnieć, że równolegle ze zmianami w menu kontekstowym, w Google Chrome na Androida może się pojawić zupełnie przeprojektowane menu udostępniania. Ma tu trafić między innymi czytnik kodów QR i narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (7)