Chrome zniknie z ponad 60 mln urządzeń z Androidem. Nadchodzą ważne zmiany w przeglądarce

Chrome zniknie z ponad 60 mln urządzeń z Androidem. Nadchodzą ważne zmiany w przeglądarce

Google Chrome żegna się z ponad 60 mln urządzeń z Androidem. (depositphotos)
Google Chrome żegna się z ponad 60 mln urządzeń z Androidem. (depositphotos)
06.10.2018 17:14, aktualizacja: 06.10.2018 18:10

Najpopularniejszą przeglądarką na urządzeniach z Androidem jest oczywiście Google Chrome. Niebawem jednak ponad 60 mln urządzeń straci dostęp do nowszych wydań. Użytkownikom pozostanie korzystać ze starszych wersji lub poszukać innej przeglądarki.

Serwis XDA Developers informuje o przygotowywanych zmianach, które zostaną wprowadzone do przeglądarki Chrome. Zatwierdzenia, które pojawiły się w Chromium Gerrit wskazują podniesienie wymagań Chrome’a dotyczących wspieranych wersji Androida.

Obecnie minimalna wersja systemu wymagana przez Chrome’a to Android 4.1. Jednak już wkrótce przeglądarka będzie wymagała co najmniej Androida 4.4 KitKat. Oznacza to, że osoby korzystające z Androida w wersji 4.1-4.3 Jelly Bean nie dostaną już nowych wydań Chrome’a. Co więcej, nie będą mogli pobrać przeglądarki z Google Play.

Android Jelly Bean wciąż ma 3,2 proc.
Android Jelly Bean wciąż ma 3,2 proc.

Koniec wsparcia dla już dość starej wersji Androida może wydawać się mało istotny. Jednak według oficjalnym danych Jelly Bean wciąż zainstalowany jest na 3,2 proc. urządzeń z Androidem. To wciąż sporo więcej niż udziały najnowszego Androida 9.0 Pie. W związku z tym, że aktywnych jest ponad 2 mld urządzeń z systemem Google, to dostęp do przeglądarki nie będzie możliwy na ponad 64 mln urządzeń. To naprawdę sporo. Z drugiej jednak strony, nie możemy wymagać od Google, że będzie wiecznie wspierać już przestarzałe wydania swojego oprogramowania. W końcu Jelly Bean zadebiutował w 2012 roku i rok później został zastąpiony przez KitKata.

Najnowsze wydanie Chrome’a znajdzie w naszym katalogu aplikacji. Mobilna wersja przeglądarki dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (136)