Chromebook Pixel — stylowa, świetnie wykonana przeglądarka

Chromebook Pixel — stylowa, świetnie wykonana przeglądarka

31.05.2013 18:13, aktualizacja: 01.06.2013 11:27

Chromebooki są w Polsce urządzeniami egzotycznymi, gdyż mimo że Google deklaruje, że można ich w naszym kraju używać, ze względu na ograniczenia Play są praktycznie niedostępne w dystrybucji (tani Acer C7 jest wyjątkiem). Sporo się o nich pisze, podobno za Oceanem zdobywają popularność, ale tu mało kto widział takie cudo na własne oczy.

Pixel zdobył rozgłos, słusznie zresztą (teraz mogę powiedzieć to z czystym sumieniem), dzięki świetnemu ekranowi o gęstości pikseli nieco przewyższającej Retinę Apple'a. Obraz jest istotnie ostry, tekst świetnie wygładzony i praca na tym laptopie, o ile można ją ograniczyć do oglądania stron i korzystania z usług dostępnych w chmurze (wbrew pozorom jest ich całkiem sporo), jest czystą przyjemnością. Czy jednak Pixel jest wart pieniędzy, dodam że niemałych, które za niego życzy sobie Google Play?

Obraz

O samym laptopie możecie już przeczytać w naszym Labie. Jako że system Chrome OS jest produktem bardzo ciekawym i praca na nim jest nieco odmienna od tego, do czego przyzwyczaiły nas Windows, OS X, Linux czy nawet systemu mobilne, poświęcony mu zostanie osobny artykuł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)