Cortana dla Androida już na ekranie blokady, ale nadal nie w Polsce

Cortana dla Androida już na ekranie blokady, ale nadal nie w Polsce

Cortana dla Androida już na ekranie blokady, ale nadal nie w Polsce
27.03.2017 19:56

Po pomyślnie zakończonych beta testach, nowa funkcja Cortany na Androidzie oficjalnie trafia do stabilnego wydania. Microsoft ogłosił, że z wirtualną asystentką porozmawiamy również przy zablokowanym ekranie urządzenia.

Użytkownicy Androida, którzy byli uczestnikami programu beta Cortany, mogli już w styczniu skorzystać z integracji asystentki z ekranem blokady. Po przyznaniu dostępu i dodaniu Cortany do ekranu blokady z poziomu samej aplikacji, na ekranie pojawiało się pływające kółeczko. W celu aktywowania asystentki, należało je przesunąć w lewo lub prawo. Wszystko bez potrzeby odblokowania.

Teraz z nowej funkcji mogą korzystać również osoby preferujący stabilną wersję Cortany. Po przesunięciu kółeczka, ukaże się spersonalizowany ekran, znajdziemy tam prognozę pogody, dane z kalendarza (Microsoft obiecuje wiele usprawnień) czy inne informacje mogące być udostępnione przez asystentkę Microsoftu. Oprócz dostępu do wyświetlanych danych, możemy także wydać Cortanie polecenie lub zapytać ją np. o prognozę pogody na weekend.

Cortana 2.6 - A quicker way to glance through your day

Wszystko brzmi interesująco, zwłaszcza dla użytkowników Windows 10, który został zintegrowany z Cortaną. Jednakże Microsoft niezbyt się śpieszy z wprowadzeniem Cortany do Polski, prawdopodobnie na jakiekolwiek wsparcie dla naszego języka będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. Tymczasem, Cortana na Androida i iOS właśnie stała się dostępna w Australii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)