MacOSProgramowanieBiblioteki i FrameworkiCrossOver
CrossOver ikona

CrossOver21.2.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

CrossOver to program, dzięki któremu na Maku (także z układem M1) możliwa jest instalacja wielu programów i gier z systemu Windows. W pakiecie znajduje się implementacja warstwy kompatybilności z Windowsem, bazująca na modyfikacji projektu Wine.

Wydawca CrossOver gwarantuje zgodność warstwy kompatybilności z kilkudziesięcioma programami, w tym większość to programy należące do starszych pakietów Office. Na liście znalazło się także kilka gier, w tym Skyrim. Kolejnych kilkaset programów i gier można instalować na CrossOver dzięki wsparciu społeczności.

Aby zainstalować program należy wskazać plik lub folder instalatora oraz wybrać „butelkę” – wyodrębnione, wirtualne środowisko, kompatybilne z wybraną wersją systemu Windows. Po tym instalacja programu wygląda identycznie jak na Windowsie. Możliwe, że do instalacji programów będzie konieczne pobranie dodatkowych komponentów, jak środowisko .NET bądź fonty.

CrossOver decyduje o kompatybilności programów na podstawie profili o nazwie „CrossTie”, która decydują o kompatybilności i znacznie poszerzają możliwości CrossOvera związane z instalacją programów. Przed instalacją pobrany zostaje specjalnie przygotowany plik z instrukcją (recipe). Priorytetem była optymalizacja działania pakietu Microsoft Office, Internet Explorera oraz gier, które można kupić w sklepie Steam.

Wersję próbną można testować przez 14 dni.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentCodeWeavers
Liczba pobrań4 100
Data aktualizacji8 kwi 2022
Rozmiar pliku347.46 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
CrossOver ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)