Cyberpunk 2077 bez mikropłatności: „chciwość zostawiamy innym”

Cyberpunk 2077 bez mikropłatności: „chciwość zostawiamy innym”

Cyberpunk 2077 bez mikropłatności: „chciwość zostawiamy innym”
Jan Mentel
20.11.2017 13:10, aktualizacja: 20.11.2017 13:53

CD Projekt ostatnio nie pozwala o sobie zapomnieć. Po zeszłotygodniowej panice na giełdzie spowodowanej informacjami o rzekomych nieprawidłowościach wewnątrz firmy, teraz zawrzało na Twitterze: jeden z użytkowników postawił tezę, że Cyberpunk 2077 być może będzie grą z mikropłatnościami. Na reakcję studia nie trzeba było długo czekać.

Użytkownik Pretty Good Gaming w swoim wpisie na Twitterze oskarżył CD Projekt Red, że polskie studio rozważa stworzenie Cyberkpunka jako gry, która zawierać będzie mikropłatności, a stąd już blisko do metki pay-to-win. Decyzja miałby być motywowana oczywiście osiągnięciem lepszych wyników finansowych, niż to miało miejsce w przypadku ostatniego Wiedźmina.

.@PrettyBadTweets Worry not. When thinking CP2077, think nothing less than TW3 — huge single player, open world, story-driven RPG. No hidden catch, you get what you pay for — no bullshit, just honest gaming like with Wild Hunt. We leave greed to others.

— CD PROJEKT RED (@CDPROJEKTRED) 19 listopada 2017Z oficjalnego konta CD Projekt Red na Twitterze otrzymaliśmy jednak szybkie sprostowanie. We wpisie czytamy:

Bez obaw. Wspominając CP2077, wróćcie myślami do TW3 - ogromny świat dla jednego gracza z historią RPG. Bez ukrytych haczyków, dostajesz to, za co płacisz - bez owijania, tylko uczciwa rozgrywka tak jak w Dzikim Gonie. Chciwość zostawiamy innym.

Wnioski, do których doszedł użytkownik Pretty Good Gaming, pochodzą z filmu umieszczonego na YouTube, który to z kolei powstał na podstawie wywiadu[/url] Adama Kicińskiego ze Strefą Biznesu, o którym pisaliśmy dwa tygodnie temu. Przypominamy, że była w nim mowa o grze jako serwisie, ale tylko w kontekście Gwinta.

Po raz kolejny można uznać, że z dużej chmury mały deszcz. Wniosek z tego taki, że jedni, tak jak w przypadku Pretty Good Gaming, doszukują się kolejnych znaczeń w słowach Kicińskiego, drudzy z kolei krytykują firmę za co chwile ujawniane wewnętrzne kwestie. Kondycja CD Projektu jest jednak dość dobra, o czym informować mogą wyniki na giełdzie - zeszłotygodniowe straty zostały już odrobione a notowania firmy powoli idą w górę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)