Cydia zamyka sklep. Czy to koniec alternatywy dla Apple App Store'a?

Cydia zamyka sklep. Czy to koniec alternatywy dla Apple App Store'a?17.12.2018 16:53
Cydia zamyka sklep. Czy to koniec alternatywy dla Apple App Store'a?

We wczesnych dniach iPhone'a, Cydia narodziła się jako konkurencyjny kanał dystrybucji dla App Store'a, skonstruowany specjalnie pod kątem smartfonów z jailbreakiem. Teraz, ponad dekadę później, założyciel Cydii Jay „Saurik” Freeman zdecydował się zamknąć swój sklep po tym, jak potwierdzono błąd związany z autoryzacją cyfrowego tokena w PayPal'u.

Korzystając z Cydii użytkownicy mogli kupić oprogramowanie przystosowane do pracy na jailbreakowanym urządzeniu. Jednak z czasem popularność tego rozwiązania drastycznie spadła – zabezpieczenia iPhone'a stały się lepsze, a system jeszcze bardziej zamknięto przed crackerami.

– Rzeczywistość jest taka, że chciałem po prostu zamknąć sklep Cydia całkowicie przed końcem roku – oświadczył właściciel w poście na Reddicie. – Ta usługa przynosi same straty i nie jest czymś, co mam zamiar utrzymywać: był to kluczowy składnik ekosystemu, który przez pewien czas pomagał w finansowaniu całego zespołu, ale obecnie jestem nią zmęczony – wytłumaczył.

Co ciekawe, Freeman nie rezygnuje z Cydii kompletnie. Na tę chwilę wyłącza jedynie mechanizm zakupów. Serwery z archiwami mają być w dalszym ciągu utrzymywane, a przedsiębiorca obiecuje nakreślić plany dalszego rozwoju systemu. Zatem być może temat alternatywy dla App Store'a jeszcze powróci, choć najprawdopodobniej już w jakimś odmienionym wydaniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)