Cydia zamyka sklep. Czy to koniec alternatywy dla Apple App Store'a?

Cydia zamyka sklep. Czy to koniec alternatywy dla Apple App Store'a?

Cydia zamyka sklep. Czy to koniec alternatywy dla Apple App Store'a?
Piotr Urbaniak
17.12.2018 16:53

We wczesnych dniach iPhone'a, Cydia narodziła się jako konkurencyjny kanał dystrybucji dla App Store'a, skonstruowany specjalnie pod kątem smartfonów z jailbreakiem. Teraz, ponad dekadę później, założyciel Cydii Jay „Saurik” Freeman zdecydował się zamknąć swój sklep po tym, jak potwierdzono błąd związany z autoryzacją cyfrowego tokena w PayPal'u.

Korzystając z Cydii użytkownicy mogli kupić oprogramowanie przystosowane do pracy na jailbreakowanym urządzeniu. Jednak z czasem popularność tego rozwiązania drastycznie spadła – zabezpieczenia iPhone'a stały się lepsze, a system jeszcze bardziej zamknięto przed crackerami.

– Rzeczywistość jest taka, że chciałem po prostu zamknąć sklep Cydia całkowicie przed końcem roku – oświadczył właściciel w poście na Reddicie. – Ta usługa przynosi same straty i nie jest czymś, co mam zamiar utrzymywać: był to kluczowy składnik ekosystemu, który przez pewien czas pomagał w finansowaniu całego zespołu, ale obecnie jestem nią zmęczony – wytłumaczył.

Co ciekawe, Freeman nie rezygnuje z Cydii kompletnie. Na tę chwilę wyłącza jedynie mechanizm zakupów. Serwery z archiwami mają być w dalszym ciągu utrzymywane, a przedsiębiorca obiecuje nakreślić plany dalszego rozwoju systemu. Zatem być może temat alternatywy dla App Store'a jeszcze powróci, choć najprawdopodobniej już w jakimś odmienionym wydaniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)