Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
06.05.2013 22:40, aktualizacja: 07.05.2013 15:36

Cotygodniowe podsumowanie blogów, w którym zgodnie z nazwą podsumowujemy dokonania naszych blogerów, jest publikowane w każdą niedzielę i zostaje zawsze poprzedzone kilkoma uwagami na temat pogody. Dziś wyjątkowo podsumowanie pojawia się w poniedziałek, więc również wyjątkowo nie znajdziecie w nim pogodowego wstępniaka. Zamiast tego polecamy Waszej uwadze większą niż zwykle porcję ciekawych oraz wartościowych wpisów. Nie przedłużając zatem, przejdźmy do właściwej części podsumowania...

...które zaczynamy od publikacji poświęconych niezwykle popularnym ostatnio kwestiom sprzętowym. Na dobry początek warto zapoznać się z obszerną, bo zawartą w aż 5 częściach recenzją nietypowego komputera przenośnego Lenovo Yoga 13, który dzięki specjalnej konstrukcji zawiasów może przeobrazić się w coś na kształt przerośniętego tabletu (1, 2, 3, 4, 5). Dalszym dogłębnym testom poddany został również opisywany przez januszka konwertowalny ultrabook Toshiba U925T (1, 2). Wracamy ponadto do popularnego ostatnio zagadnienia SSD - kolejne artykuły poświęcone dyskom twardym bazującym na pamięci flash wyszły spod pióra k1b1c i maxiop (1, 2). Szybki transfer danych zapewni nam też macierz dyskowa RAID, o której więcej znajdziecie we wpisie bachusa.

Fani nowinek mogą też poczytać co nieco o technologii Intel Quick Sync Video, Intel WiDi i pokrewnym AllShare Play oraz poszukać praktycznego zastosowania (1, 2) dla minikomputerka Intel NUC. A jeżeli zastanawiacie się, czy zintegrowany w procesorach Intela układ graficzny nadaje się do czegokolwiek poza wyświetlaniem pulpitu, odpowiedzią będzie ten test. Warto jednak pamiętać, by zapewnić procesorowi odpowiednie chłodzenie. Fani telefonów mogą zaś przeczytać kolejne teksty lukasamd (1, 2, 3, 4) poświęcone Motoroli RAZR oraz wpis o nowym, bardzo ciekawym smartfonie BlackBerry Z10. Na smartonach możemy zainstalować różnorodne oprogramowanie, w tym przeglądarki internatowe - panoramix88 opisał jedną z nich. Warto także rzucić okiem na recenzję taniego tunera DVB-T oraz podsumowanie testu kamery cyfrowej Samsung HMX-W350.

Sporo działo się także w tematach programowych. Ukazał się stabilny Debian 7, małymi kroczkami zbliża się także premiera nowej wersji Mac OS X. Z ciekawych wpisów polecamy również recenzję takich programów i usług jak OnLive, DefleMask, Simulink i Vyatta. Bardziej zaawansowanych użytkowników może zaś zainteresować analiza bezpieczeństwa w systemach BSD, podręcznik prezentujący proces weryfikacji bezpieczeństwa środowiska informatycznego i rządowy projekt Otwarte Zasoby. Jeżeli zaś kochacie konsole, koniecznie przeczytajcie o funkcji PLAYGO w PS4, dzięki której będziecie mogli grać w nieściągnięte do końca tytuły. Polecamy również poradnik dotyczący timestamp, datetime i rowversion w MS SQL i wpis Jak zainstalować Linux Mint? autorstwa kamelowaty.

Warto także odnotować za naszymi blogerami, że Skype jest już dostępny w ramach Outlook.com a Spikit to ciekawa alternatywa dla dotyku w Windows. W naszych blogach nie zabrakło także intrygujących opowieści i wartościowych porad - lukasamd postanowił wyjaśnić, jak Microsoft Office 2013 nakłonił go do instalacji LibreOffice, zaś Over przypomniał o możliwości zerwania umowy z UPC. Odsyłamy Was także do prowadzonego przez djDziadek cyklu "10 pytań do", w ramach którego są już dostępne odpowiedzi od przedstawiciela Samsunga, zaś na kolejną serię pytań czeka już delegacja naszego polskiego operatora Play.

Na koniec polecamy wywiad z użytkownikiem Zbigniew2003, kwietniowe podsumowanie blogów od Banana oraz garść ciekawych tekstów poświęconych edukacji, uzyskiwaniu dofinansowania na firmę i poradnik poświęcony reklamowaniu wadliwego towaru. I już całkiem na koniec odsyłamy Was do kolejnej odsłony cyklu poświęconego sprzętowi Apple - tym razem macminik opisał mało popularny model przenośny: PowerBook G4 Molokini. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)