Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
13.05.2012 23:46, aktualizacja: 13.05.2012 23:58

Usługi webowe, ultrabooki, programowanie i Linux - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W minionym tygodniu nasi blogerzy opublikowali wiele interesujących wpisów - nie sposób wymienić je wszystkie. Z ciekawszych polecamy tekst deepone wyjaśniający, jak naprawić stary, zakurzony wentylator i przywrócić mu drugą młodość. Proponujemy także ciekawe porównanie komputerów Apple Air z konkurencyjnymi, promowanymi przez Intela Ultrabookami - kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Osoby, które o Apple nie chcą nawet słyszeć mogą zapoznać się z ciekawym porównaniem ultrabooków do klasycznych notebooków. Z tematów typowo sprzętowych godny uwagi jest także tekst Banana poświęcony odtwarzaczowi plików wideo Dune HD Duo.

Już 11 czerwca rozpocznie się wielkie święto fanów Apple - konferencja WWDC. Co przyniesie? Może nowego iPhone - zastanawia się codic. Ten sam autor popełnił także interesując wpis o usługach wykorzystujących chmury obliczeniowe takich jak Dropbox czy Box.net. Godny uwagi jest także felieton użytkownika Druedain poświęcony ogólnie rzecz biorąc nauce tworzenia stron internetowych. Początkujący programiści docenią zaś kolejny wpis Draqun, tym razem poświęcony zagadnieniu debugowania kodu. Osoby mające zaś ambicje zostania informatykiem - administratorem powinny zapoznać się z tekstem parasite85 opisującym niektóre wyzwania mogące na nas czekać na tym stanowisku. Czy iTunes gryzie? Wielu użytkowników twierdzi, że ta aplikacja Apple jest koszmarkiem programistycznym i lepiej omijać ją szerokim łukiem - codic udowadnia jednak, że prawda jest zupełnie inna. Kolejną aplikacją (a bardziej pakietem aplikacji) opisaną na naszym blogu jest Creative Suite 5.5. Użytkownik parasite85 wyjaśnił, dlaczego kupił ten pakiet i jakie oferuje on możliwości. Zaś Czajo postanowił pokazać, jak rozszerzyć możliwości komunikatora AQQ o obsługę protokołu Skype z wideorozmowami włącznie - przydatna rzecz.

Czy produkty Google mają tylko same plusy? Oczywiście tak nie jest - każdy kij ma dwa końce. Użytkownik lukasamd prześledził niektóre usługi internetowego giganta i wypunktował ich podstawowe „grzechy”. Ashampoo - kto nie zna tego producenta oprogramowania? Ostatni Mohikanin pokusił się o krótką analizę strategii promocyjnej firmy - jak się okazuje, jest ona dość nachalna. Dlaczego warto mieć konto w serwisie YouTube? Okazuje się, że posiadanie takiego konta niesie ze sobą wymierne korzyści. Jakie - wyjaśnia użytkownik andrewi. Co robicie ze sprawnymi, lecz niepotrzebnymi częściami komputerowymi - wyrzucacie? GBM woli owe przedmioty chomikować i opisał swoją pasję na blogu. Gry to kolejny temat poruszany na naszych blogach - użytkownik Werkezuge opisał ciekawą produkcję Fruit Ninja Frenzy.

Ebooki mają tyleż zwolenników co przeciwników. Ci drudzy narzekają, że cyfrowych książek nie można pożyczyć znajomym i wymienić się z przyjacielem. Ebooki zdaniem części osób nie pozwalają także na notowanie na marginesie oraz mają liczne ograniczenia DRM. Użytkownik danielbulinski postanowił udowodnić, że to wszystko mity a prawda jest zupełnie inna. Tymczasem MaXDemage wpadł na dziwny pomysł rodem z KickStart - użytkownik chce uzbierać 2000 zł i wydać książkę. Każdy kto go wesprze otrzyma - zależnie od sumy - stosowną rekompensatę. Autor zastanawia się póki co, czy pomysł ma rację bytu, faktyczna zbiórka jeszcze nie ruszyła. Tymczasem już wkrótce ruszy państwowy projekt Cyfrowa Szkoła - 380 szkół podstawowych otrzyma nowoczesny sprzęt, oprogramowanie i pakiet szkoleń - więcej na ten temat przeczytacie w tekście użytkownika luqass. Swoją drogą w polskich szkołach bardzo mało mówi się o Linuksie. A systemy spod znaku pingwina cały czas się rozwijają -Ubuntu forkuje Gnome Control Center, postępy notuje także interesujący projekt elementaryOS.

Na koniec polecamy wywiad z jednym z aktywniejszych użytkowników naszego portalu, Bananem oraz felieton poświęconych dobrymprogramom. Interesujący wydaje się także wpis traktujący o wychodzeniu z uzależnienia od Internetu. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)