Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
02.12.2012 23:36, aktualizacja: 03.12.2012 00:07

Windows Serwer 2012, testy smartfonów i laptopów oraz porady związane z oprogramowaniem - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Miniony tydzień na blogach dobrychprogramów obfitował w szereg ciekawych i wartościowych wpisów. Macie problem z wirusem blokującym dostęp do komputera, który żąda od Was 100 euro haraczu w zamian za odblokowanie maszyny? Użytkownik GBM wyjaśnił, jak poradzić sobie z tym problemem. Warto także zapoznać się ciekawym wpisem FL FAN, w którym autor stara się rozwikłać znaczenie zwrotu grafika komputerowa. Z kolei guildos zajął się problemem piractwa komputerowego oraz moralności piratów. W poprzednim tygodniu sylwek 3100 opublikował interesujący wpis o wyciąganiu danych ze stron HTML - autor opublikował kilka dni temu kolejny wpis z tej serii.

Tradycyjnie już sporo miejsca nasi blogerzy poświęcili systemom operacyjnym. Shaki81 spróbował odpowiedzieć na pytanie, czy Windows 8 nadaje się dla osób starszych, zaś DjLeo zajął się zagadnieniem hybrydowego rozruchu w następcy „Siódemki”. Warto zauważyć, że jest już dostępna trzecia i czwarta odsłona wpisu Wdrażam Windows 8 w miejsce XP autorstwa januszka. Wartościowy wydaje się także wpis dansys80 poświęcony wbudowanemu w Windows 8 mechanizmowi przywracania kopii systemu. Ten sam autor opisał także dość dokładnie inny mechanizm obecny w W8 - SmartScreen. Czasem w Windows coś nie działa i trzeba to poprawić - wtedy pomocne mogą okazać się porady z ostatniego tekstu użytkownika Arkadiuszzz. Warto także zapoznać się z wpisem poświęconym ekranom BSOD w różnych systemach komputerowych. Osoby zainteresowane najnowszą, serwerową odmianą Windows powinni zaś zapoznać się z tekstem Shaki81 (oraz część 2), deepone oraz Scorpions.B. Warto też dowiedzieć się, jak w Windows Server 2012 wygląda proces instalacji IIS, PHP i MySQL. Podobne zagadnienia zostały także poruszone we wpisach k1b1c i djfoxer. Osobom zainteresowanym tematem polecamy także wpis Windows 8 i tunelowanie ruchu sieciowego po SSH oraz Windows Server 2012 - z powrotem na pulpit. A co z Linuksem? Skandyn opublikował interesujący wpis o przywracaniu systemu Linux z kopii zapasowej. Fani KDE mogą zaś zapoznać się z informacjami o konfiguracji paneli w tym środowisku graficznym.

Na koniec polecamy krótką recenzję laptopa HP Pavilion dv6-7070ew oraz obszerny test smartfona Nokia Lumia 900. Warto też zapoznać się z organizowaną przez djDziadka akcją 10 pytań do Intela oraz przeczytać recenzję serwisu do przechowywania zdjęć - Snapljoy. A na poprawę humoru polecamy nietypowy wpis konkursowy o Windows 8, prześmiewczy portret zwolenników systemu Windows oraz dający do myślenia wpis o kulturze komentowania ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)