Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski

10.03.2013 21:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejny tydzień za nami, niestety zimny, mokry i ogólnie ze względu na pogodę, raczej nieciekawy. Na szczęście braki pogodowe zrekompensowały nam targi CeBIT, które były na żywo relacjonowane na łamach dedykowanego bloga. A co jeszcze działo się na blogach dobrychprogramów?

Znaczna część wpisów poświęcona została systemom operacyjnym, więc to od nich zaczniemy. Na początek proponujemy tekst Lucasa traktujący o Mirze, nowym serwerze wyświetlania nad którym pracuje twórca Ubuntu, firma Canonical. Warto dowiedzieć się, co ta zmiana wnosi, gdyż coraz wyraźniej widać, że Ubuntu idzie własną drogą i nie ogląda się w ogóle na inne systemy linuksowe. Problem Mira zanalizował także na swoim blogu GregKoval - użytkownik w swoim wpisie skupił się na przyszłości Kubuntu, który niemal na pewno oddali się jeszcze bardziej od swojego macierzystego projektu. Warto także wspomnieć o nowej wersji aplikacji Bumblebee, która pozwala na korzystanie pod Linuksem z technologii Optimus stosowanej często w laptopach z układem NVIDIA, czyli popularnych, mobilnych GeForce. Na blogu pojawił się także opis kolejnej już aplikacji do bardziej ergonomicznego zarządzania aplikacjami Modern w systemie Windows 8. ModernMix (bo o nim mowa) jest na razie dostępny w wersji beta, więc jeszcze nie wszystko działa idealnie. Osoby korzystające w Windows z konsoli powinny zaś zainteresować się projektem ConEmu, który tę konsolę sporo usprawnia. Jeżeli natomiast jakimś cudem musicie pracować z OpenBSD, może zainteresować Was wpis o serwerze mail, który znajduje się w tym systemie.

Zostawmy na chwilę desktopy i przyjrzyjmy się wpisom poświęconym urządzeniom mobilnym. W tej kategorii znajdziemy bardzo ciekawy poradnik poświęcony zmianie ekranu ładowania systemu Android na autorską animację - w tym wypadku ludka dobrychprogramów ;-) Jeżeli natomiast ktoś z Was rozważa zakup tabletu, przydatny okaże się poradnik zakupowy od Jaro070 - dowiecie się z niego, co powinien posiadać przyzwoitej klasy tablet, by chodził płynnie i nie sprawiał większych problemów. Z tabletami wiąże się (być może płonna) nadzieja na zwiększenie czytelnictwa książek, o czym szerzej pisze w swoim felietonie Zbigniew2003. Tablet to także doskonałe narzędzie do obcowania z usługami internetowymi. Jedną z nich jest konkurent Gmaila - Outlook.com - której autorską recenzję opublikował właśnie Pangrys. Jeżeli natomiast posiadany przez nas tablet nie posiada modułu 3G, do jego komunikacji z Siecią konieczne jest połączenie Wi-Fi. Możemy je zapewnić kupując dowolny router - taki jak choćby testowany przez Ave5 niedrogi Asus RT-N-10E.

Na koniec polecamy kolejny już felieton o znanym z systemów Windows ekranie wyboru przeglądarki, wpis poświęcony ofercie tanich, oryginalnych gier komputerowych z różnych źródeł oraz dwie publikacje związane z naszą blogową społecznością - wywiad z użytkownikiem Skandyn i lutowe podsumowanie blogów od Banana. Oczywiście tradycyjnie odsyłamy Was także do kolejnego wpisu z serii poświęconej urządzeniom Apple - tym razem macminik wziął na warsztat PowerMaca G3 i PowerMaca G4. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)