Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
02.02.2014 21:48
Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350046568780556225

Ruch to zdrowie, a zdrowie jest w życiu najważniejsze - stwierdzenia te, choć powszechnie znane, są często lekceważone. Zasłaniając się niesprzyjającą aurą wielu z nas uchyla się od zimowej aktywności fizycznej. Na szczęście do Polski (niestety nie całej) przyszło ocieplenie, wiec wraz z topniejącym śniegiem można wyciągnąć z piwnicy rower i wrócić do dojeżdżania do pracy lub szkoły na dwóch kółkach. Zaoszczędzimy przy tym sporo pieniędzy i zapewnimy sobie dzienną dawkę ruchu. Wracając do tematyki niniejszego wpisu, przyjrzyjmy się wpisom opublikowanym na blogach dobrychprogramów - o czym pisali nasi użytkownicy w minionych 7 dniach?

bEiNOZqt

Spora część wpisów dotyczyła zagadnień sprzętowych - na początek proponujemy recenzję 14-calowego, wydajnego laptopa XNOTE Hyperbook Pro. Urządzenie to jest o tyle ciekawe, że wyposażono je w najszybszy zintegrowany układ graficzny Intela - Iris Pro (HD Graphics 5200) - jak wynika z dodatkowych testów, jest to układ pozwalający na sensowną zabawę z wieloma popularnymi grami. Do odpalania "ciężkich" gier nie nadaje się natomiast 11-calowy, wykonany z włókna węglowego Sony VAIO Pro 11 - jest za to bardzo lekki i mobilny. A co z nieco większymi komputerami przenośnymi? Zalicza się do nich wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Core i7, dysk SSD, 16 GB RAM i ekran QHD (rozdzielczość 3200x1800) Dell XPS 15 Touch - toż to istny potwór, do tego zadziwiająco szczupły :-) Ciekawie prezentuje się także ultrabook konwertowalny Dell XPS 12 - jak maszyna radzi sobie z innymi niż Windows systemami? Ot, choćby z Ubuntu? Na to samo pytanie postanowił odpowiedzieć Areh, który dla odmiany dysponował 15,6-calowym notebookiem Toshiba M50-A-110. Ubuntu sprawdzał także użytkownik ultrabooka Panasonic Toughbook CF-AX2, wykonując przy okazji szereg dodatkowych testów. Dokładne testy wydaności nie ominęły także 15-calowego Acer Aspire V5-573PG.

Dell XPS 15 Touch - ogromna wydajność w smukłej obudowie
Dell XPS 15 Touch - ogromna wydajność w smukłej obudowie

Testy laptopów mamy za sobą, czas na pozostałe urządzenia - na początek artykuł o wykonywaniu podwodnych zdjęć z wykorzystaniem smartfona Sony Xperia Z, rzut okiem na niedrogi telefon Samsung Galaxy Core i małe co nieco dla aktywnych - recenzja monitora pracy serca Adidas HRM 2. Przy okazji opisywania słuchawek z Androidem zapoznajcie się z problemami, które trawią Google Play i stanowią wyzwanie dla naszego bezpieczeństwa mobilnego. Warto rzucić także okiem na podsumowanie testów tabletu ASUS Fonepad 7 i ASUS T100 TA oraz kolejną rundę zabaw z tabletem Modecom FreeTAB 9000 IPS IC. Osobom rozważającym nabycie tabletu polecamy poradnik zakupowy autorstwa Jaro070. Miłośnikom komputerka Raspberry Pi proponujemy natomiast relację ze stawiania nań serwera i budowy platformy inteligentnego domu. Na blogu znajdziecie także opisy zmagań z serwisami naprawiającymi sprzęty naszych użytkowników - te bardziej udane i te mniej. Fani bezprzewodowej transmisji dźwięku i obrazu mogą rzucić zaś okiem na podsumowanie testów adaptera Miracast/WiDi Netgear PTV3000. Osoby zainteresowane rozwojem telefonu Jolla na pewno ucieszy informacja, że zainstalowany nań system - Sailfish OS - już niedługo doczeka się aktualizacji. Kończąc z zagadnieniami około-sprzętowymi zachęcamy Was do zadawania pytań firmie ZTE - odpowiedzi już wkrótce.

bEiNOZqv

Jak sami widzicie, nasze podsumowanie zostało zdominowane przez sprzęt. A co z pozostałymi wpisami? Nie było ich wiele, jednak z tych opublikowanych udało się wybrać kilka ciekawych - felieton poświęcony jakości publicznych mediów, wspomnienie świetnego programu popularnonaukowego Sonda i rozważania na temat polityki (braku) prywatności w Google. Ponadto Lucas spróbował opisać prostotę konfiguracji KDE, Djfoxer opublikował nową wersję przeglądarkowej wtyczki Licznik Blogowy, GameDev wrzucił kolejny odcinek poradnika tworzenia gier w Project Spark a tomeeek64 opisał kreator tworzenia stron internetowych WebSite X5 Evolution 10. To by było na tyle - przypominamy Wam oczywiście, że możecie już zgłaszać kandydatów do styczniowej odsłony konkursu Nagradzamy Najlepszych Blogerów.

Macintosh SE
Macintosh SE

Na koniec tradycyjnie odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał historię powstawania komputera Macintosh drugiej generacji. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEiNOZrr