Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
29.03.2015 16:45
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350133246924776905

Dziś musieliśmy wstać godzinę wcześniej - wszystko przez zmianę czasu. Poza krótszym snem (budzik nastawiony na 9 rano) problemów brak. Laptop pobrał nowy czas z Internetu, telefon zsynchronizował zegarek z siecią a tradycyjny, duży zegar ze wskazówkami, który wisi na ścianie, sam się przestawił dzięki synchronizacji drogą radiową. Jedyne co zostało, to usiąść do komputera z kubkiem parującej kawy i napisać podsumowanie blogów.

bDUuBaQB

Jak w każdą niedzielę, rozpocząłem redagowanie podsumowania od przejrzenia tekstów i ułożenia ich w logiczną całość. Zacząć od wpisów sprzętowych, czy może skupić się na tych programowych? Wybór padł na trudne do zaszufladkowania publikacje i felietony. Na początek coś dla programistów (w końcu programista też człowiek) - wpis o bibliotece graficznej Swing używanej w programowaniu Java i coś o szukaniu pracy w zawodzie programisty. Moją uwagę zwrócił także tekst 19-latek w korporacji, część 1 , który idealnie komponował się z poprzednią publikacją. Zdecydowałem, że w dalszej kolejności zaproponuję czytelnikom artykuł o Odroid C1, czyli wydajnym konkurencie Raspberry Pi.

Lenovo Yoga 2
Lenovo Yoga 2

Moje zainteresowanie wzbudził także tekst o przygotowaniu instalatora Windows na pendrive pod Linuksem. Chciałem pozostać przy tematyce software, dlatego zwróciłem także uwagę na poradnik objaśniający tworzenie szyfrowanych kontenerów VHD z użyciem funkcji BitLocker. Następnie przeszedłem do gier i w podsumowaniu umieściłem recenzję konsolowej edycji Battlefield Hardline i kolejną odsłonę cyklu poświęconego grom mobilnym na Androida. Na koniec zostawiłem sobie dwa bardzo ciekawe wpisy - wrażenia z użytkowania tabletu Lenovo Yoga 2 i inspirujący wpis z dziennika domowego majsterkowicza.

bDUuBaQD

Na koniec przypomniałem czytelnikom, że prowadząc bloga na dobrychprogramach mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody, dopiłem resztkę kawy i poszedłem przygotowywać obiad. To był bardzo udany poranek.

Udostępnij:
bDUuBaRz