Disney Plus podnosi ceny za granicą. Będzie też plan z reklamami

Disney Plus podnosi ceny za granicą. Będzie też plan z reklamami

Disney+ podnosi ceny za granicą
Disney+ podnosi ceny za granicą
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Oskar Ziomek
07.11.2022 13:28, aktualizacja: 08.11.2022 08:08

Disney Plus zapowiada podwyżkę cen. Za granicą nowy cennik wejdzie w życie w grudniu i da użytkownikom wybór: droższy pakiet lub nieco tańszy, ale przerywany reklamami. Na tę chwilę mowa o zmianach w USA.

Disney Plus podnosi ceny, ale na razie sprawa nie dotyczy Polski, co zresztą udało się nam potwierdzić w biurze prasowym Disney Plus w naszym kraju. W USA mowa o zmianie ceny abonamentu z 8 na 11 dolarów miesięcznie. Cena rocznej subskrypcji płatnej z góry również zostanie podniesiona i wyniesie 110 dolarów.

O szczegółach sprawy pisze serwis Android Authority. Nowy cennik ma wejść w życie w grudniu i przy okazji pojawi się w nim opcja wykupienia abonamentu nieco taniej, za to z reklamami. Na podobne rozwiązanie niedawno zdecydował się Netflix, ale także w tym przypadku nowy abonament nie jest jeszcze dostępny dla klientów z Polski - w przeciwieństwie do opcji przenoszenia kont dla osób (niezgodnie z regulaminem) dzielących się hasłem do jednego abonamentu.

Disney+ działa w Polsce dopiero od kilku miesięcy. Nowy serwis VOD został rzecz jasna uruchomiony równolegle z udostępnieniem szeregu aplikacji dostępowych, w tym tych mobilnych na Androida i iOS-a. Disney+ działa także w konsolach, dekoderach czy przystawkach smartTV do telewizorów. W praktyce streaming można więc uruchomić "wszędzie", oczywiście po uprzednim założeniu konta.

Według prognozy statista.com, z serwisu Disney Plus w 2024 roku będzie korzystać 8 proc. wszystkich subskrybentów platform VOD na świecie. Według tych samych danych Netflix będzie zajmować pierwsze miejsce z wynikiem 23 proc.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)