Dodatki dla użytkowników Internet Explorera 9

Dodatki dla użytkowników Internet Explorera 9

Redakcja
02.04.2011 12:00, aktualizacja: 02.04.2011 12:19

Jak nietrudno zauważyć, na łamach dobrychprogramów pojawiły się akcenty związane z nową wersją przeglądarki Internet Explorer 9. To oczywiście dopiero początek niespodzianek, z których w pierwszej kolejności pojawiły się dodatkowe opcje dla użytkowników IE.

Po pierwsze, można przypiąć sobie naszego ludka do paska zadań - wystarczy przeciągnąć go z paska adresu przeglądarki w odpowiednie miejsce. Pojawi się wtedy tam duża ikona, a gdy klikniemy w nią prawym przyciskiem, dostępne będą szybkie linki do najczęściej odwiedzanych działów w serwisie. W analogiczny sposób można utworzyć skróty w Menu Start. Co więcej, lista najnowszych programów dostępna jest jako Web Slice. Web Slice to pozycja w pasku ulubionych, która jest oznaczana pogrubioną czcionką, kiedy na stronie pojawią się nowe elementy. Dodaliśmy także dostawcę wyszukiwania pozwalającego na przeszukiwanie dobrychprogramów z poziomu paska adresu Internet Explorera 9. Pojawił się też akcelerator wyszukiwania, który zapewnia podgląd tego, co na temat podświetlonego na dowolnej witrynie hasła znaleźć można u nas.

Mamy nadzieję, że nowe możliwości przypadną Wam do gustu. Tym, którzy Internet Explorera 9 nie mają, polecamy spróbować - przeglądarka od wersji 8 przeszła długą drogę i nawet, jeśli nie macie ochoty używać jej na co dzień, warto ją zaktualizować - choćby dlatego, by ta dość ważna część systemu nie pozostawała w tyle za obecnymi standardami, także bezpieczeństwa. Jeśli chcecie "w pigułce" poznać najważniejsze nowości i zmiany w przeglądarce Internet Explorer 9, polecamy obejrzenie poniższego filmiku.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Internet Explorera 9, podobnie jak i inne popularne przeglądarki - Firefoxa, Chrome'a czy Operę znaleźć można w dziale PROGRAMY -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (207)