DxO Optics Pro 8 — trochę magii dla profesjonalnych fotografów

Kuba Pawlak

31.10.2012 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

DxO Labs udostępniło ósmą już wersję swojego profesjonalnego programu przeznaczonego do katalogowania i obróbki zdjęć — DxO Optics Pro 8. W nowej wersji pojawiło się kilka „magicznych” funkcji umożliwiających diametralną zmianę wyglądu zdjęć.

W odróżnieniu od konkurencji, DxO Optics Pro bardzo mocno bazuje na charakterystyce sprzętu i dzięki temu parametry obróbki z jego użyciem są bardzo dobrze dopasowane do konkretnych ustawień i konkretnych zdjęć. Dzięki rozbudowanej bibliotece modułów DxO Optics jest w stanie szybko i niezwykle precyzyjnie usunąć niedoskonałości wynikające z budowy aparatu i obiektywu, pozwalają między innymi na redukcję zakrzywienia i rozciągnięcia obrazu będącego skutkiem używania na przykład szerokokątnego obiektywu, redukcję winiety, wyostrzenie i usunięcie aberracji chromatycznych w sposób dostosowany do konkretnych obiektywów. Filtry wykorzystywane w programie zostały przygotowane specjalnie do tego celu w laboratorium DxO na podstawie bardzo szczegółowej analizy efektów pracy z kombinacjami aparatów i obiektywów.

Obraz

Producent w tej wersji DxO Optics Pro przede wszystkim zaktualizował kompatybilność programu z ponad 200 nowymi obiektywami i aparatami firm Canon, Fuji, Nikon, Pentax, Samsung oraz Sony. Wśród nowych opcji, jakie znajdziemy w ósmej wersji programu, warto wymienić moduł DxO Smart Lighting. Korzystając z tej funkcji za pomocą jednego suwaka możemy automatycznie rozjaśnić ciemne obszary i przywrócić szczegóły prześwietlonych fotografii zachowując przy tym dynamiczny kontrast. Nowa wersja modułu DxO Optics analizuje i czyści fotografie znacznie wydajniej z aberracji chromatycznych. Więcej informacji o nowościach można znaleźć na stronie programu.

Najnowszą wersję programu DxO Optics Pro 8.0.0 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Grafika → Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)