Dynamiczna wyspa to hit na Androidzie. dynamicSpot ma milion pobrań

Sklep Google Play
Sklep Google Play
Źródło zdjęć: © Unsplash
Oskar Ziomek

03.10.2022 11:54, aktual.: 03.10.2022 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dynamiczna wyspa to jeden z elementów najnowszego iOS-a działającego w iPhone'ach 14 Pro. Ciekawa animacja pomaga ukryć wycięcie w ekranie, gdzie schowane są kamera oraz czujniki. Aplikacje wymuszające podobne animacje na Androidzie cieszą się ogromnym powodzeniem - jedną z nich pobrano ponad milion razy.

Chociaż można dyskutować, czy Apple wyznacza za każdym razem sensowne trendy, przypadek "dynamicznej wyspy" potwierdza, że bez wątpienia sama zasada wciąż jest aktualna. Aplikacja dynamicSpot pozwalająca zasymulować podobne rozwiązanie w systemie Android cieszy się gigantycznym powodzeniem - z Google Play pobrano ją już ponad milion razy, a nie jest jedyną taką propozycją.

Na popularność tego programu zwrócił uwagę Android Police, a szczegóły związane z jego działaniem opisywaliśmy wcześniej sami na łamach Komórkomanii. Chociaż liczba pobrań nie świadczy o tym, że milion osób korzysta na co dzień z tego rozwiązania na Androidzie, nie da się ukryć, że taka grupa chciała przynajmniej sprawdzić, jak "dynamiczna wyspa" będzie wyglądać właśnie w tym systemie.

Wyjaśnijmy dla formalności - chodzi o symulację zaprezentowanych przez Apple'a animacji związanych głównie z powiadomieniami, które sprytnie otaczają wycięcie na kamerę i czujniki w ekranie telefonu. Ciekawy efekt gwarantowany jest zwłaszcza w przypadku telefonów z ekranami OLED (czyli m.in. w przypadku iPhone'a 14 Pro), gdzie czarne tło rzeczywiście jest czarne i może się zlewać z otworem na kamerkę.

Rozwiązanie to w żaden sposób nie maskuje wycięcia na aparat, ale wykorzystuje je tak, że użytkownik może odnieść wrażenie, że jest bardziej uzasadnione i mniej "razi" - o ile komukolwiek dotychczas przeszkadzało.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)