Dziś premiera pakietu Adobe Creative Suite 5

Dziś premiera pakietu Adobe Creative Suite 5

Redakcja
12.04.2010 10:00, aktualizacja: 12.04.2010 11:09

Dziś, o godzinie 17:00 czasu polskiego odbędzie się prezentacja inauguracyjna pakietu Creative Suite 5 (CS5) firmy Adobe.

Piąta odsłona Adobe Creative Suite zostanie wydana w wersjach dla systemów Windows oraz Mac OS X. W skład pakietu wejdą dedykowane profesjonalistom aplikacje przeznaczone do edycji grafiki, wideo oraz tworzenia stron internetowych - m.in. InDesign, Photoshop, Illustrator, Flash oraz Dreamweaver. Wśród wielu nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić obecne w Photoshop CS5 narzędzia do retuszu, pozwalające na łatwe usuwanie wybranych elementów sceny oraz filtry odpowiedzialne za technologię 3D oraz fakt, że Photoshop, Premiere Pro i Effects wyposażone będą w natywne wersje 64-bitowe. Ponadto Flash CS5 oraz Dreamweaver CS5 zostaną rozbudowane o liczne uprawienia poprawiające komfort pracy z kodem ActionScript. InDesign CS5 zaś zostanie wzbogacony o funkcje pozwalające na tworzenie elektronicznych publikacji z wykorzystaniem Flasha.

W dobie rywalizacji Flasha z HTML5 nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Flash CS5 umożliwiać będzie eksport do HTML5 Canvas. Z powodu bojkotu technologii Flash w produktach Apple użytkownicy pakietu zyskają także dostęp do narzędzi pozwalających na eksport projektów do natywnego, zgodnego z App Store formatu, który umożliwi ich uruchomienie na iPadzie lub iPhone'ie.

W CS5 pojawi się także dodatek Flash Catalyst przeznaczony do edycji materiałów stworzonych w technologii Flash bez konieczności pisania kodu oraz narzędzia do zarządzania projektami i ich szybkiego podglądu bez potrzeby uruchamiania aplikacji, w których były tworzone. Warto także zauważyć, że Adobe Creative Suite 5 dedykowany komputerom Apple został stworzony przy użyciu frameworka Cocoa, przez co wszystkie składniki pakietu są natywnie 64-bitowe. Dzięki tym zmianom poszczególne aplikacje są w stanie wykorzystać więcej niż 4 GB pamięci a ich wydajność wzrasta od 8 do 12%.

Nowe produkty z rodziny Adobe Creative Suite 5 mają pojawić się w sprzedaży w ciągu 30 dni. Dostępne będzie pięć edycji pakietu: Master Collection (sugerowana cena w Stanach Zjednoczonych to ok. 2599 dolarów), Design Premium (1899 dolarów), Design Standard (1299 dolarów), Web Premium (1799 dolarów) oraz Production (1699 dolarów). Dostępne będą także tańsze opcje uaktualnienia z poprzednich wersji.

Prezentacja inauguracyjna pakietu Adobe Creative Suite 5 będzie transmitowana za pośrednictwem Adobe TV. Chętni mogą zarejestrować swój wirtualny udział w konferencji i śledzić wszystkie wydarzenia online. Gdy tylko pojawią się wersje testowe (trial) nowych aplikacji Creative Suite 5, opublikujemy je na łamach naszego vortalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)