Dziś premiera pakietu Adobe Creative Suite 5

Strona głównaDziś premiera pakietu Adobe Creative Suite 5
12.04.2010 10:00
Redakcja
Redakcja

Dziś, o godzinie 17:00 czasu polskiego odbędzie się prezentacja inauguracyjna pakietu Creative Suite 5 (CS5) firmy Adobe.

Piąta odsłona Adobe Creative Suite zostanie wydana w wersjach dla systemów Windows oraz Mac OS X. W skład pakietu wejdą dedykowane profesjonalistom aplikacje przeznaczone do edycji grafiki, wideo oraz tworzenia stron internetowych - m.in. InDesign, Photoshop, Illustrator, Flash oraz Dreamweaver. Wśród wielu nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić obecne w Photoshop CS5 narzędzia do retuszu, pozwalające na łatwe usuwanie wybranych elementów sceny oraz filtry odpowiedzialne za technologię 3D oraz fakt, że Photoshop, Premiere Pro i Effects wyposażone będą w natywne wersje 64-bitowe. Ponadto Flash CS5 oraz Dreamweaver CS5 zostaną rozbudowane o liczne uprawienia poprawiające komfort pracy z kodem ActionScript. InDesign CS5 zaś zostanie wzbogacony o funkcje pozwalające na tworzenie elektronicznych publikacji z wykorzystaniem Flasha.

W dobie rywalizacji Flasha z HTML5 nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Flash CS5 umożliwiać będzie eksport do HTML5 Canvas. Z powodu bojkotu technologii Flash w produktach Apple użytkownicy pakietu zyskają także dostęp do narzędzi pozwalających na eksport projektów do natywnego, zgodnego z App Store formatu, który umożliwi ich uruchomienie na iPadzie lub iPhone'ie.

W CS5 pojawi się także dodatek Flash Catalyst przeznaczony do edycji materiałów stworzonych w technologii Flash bez konieczności pisania kodu oraz narzędzia do zarządzania projektami i ich szybkiego podglądu bez potrzeby uruchamiania aplikacji, w których były tworzone. Warto także zauważyć, że Adobe Creative Suite 5 dedykowany komputerom Apple został stworzony przy użyciu frameworka Cocoa, przez co wszystkie składniki pakietu są natywnie 64-bitowe. Dzięki tym zmianom poszczególne aplikacje są w stanie wykorzystać więcej niż 4 GB pamięci a ich wydajność wzrasta od 8 do 12%.

Nowe produkty z rodziny Adobe Creative Suite 5 mają pojawić się w sprzedaży w ciągu 30 dni. Dostępne będzie pięć edycji pakietu: Master Collection (sugerowana cena w Stanach Zjednoczonych to ok. 2599 dolarów), Design Premium (1899 dolarów), Design Standard (1299 dolarów), Web Premium (1799 dolarów) oraz Production (1699 dolarów). Dostępne będą także tańsze opcje uaktualnienia z poprzednich wersji.

Prezentacja inauguracyjna pakietu Adobe Creative Suite 5 będzie transmitowana za pośrednictwem Adobe TV. Chętni mogą zarejestrować swój wirtualny udział w konferencji i śledzić wszystkie wydarzenia online. Gdy tylko pojawią się wersje testowe (trial) nowych aplikacji Creative Suite 5, opublikujemy je na łamach naszego vortalu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)