Dziś premiera This War of Mine – gry, która pokaże nam zupełnie inne oblicze wojny

Dziś premiera This War of Mine – gry, która pokaże nam zupełnie inne oblicze wojny

Dziś premiera This War of Mine – gry, która pokaże nam zupełnie inne oblicze wojny
Redakcja
14.11.2014 16:52, aktualizacja: 14.11.2014 17:11

W większości gier komputerowych, w których spotkać można żołnierzy, my sami stajemy się jednym z nich. Przechodzenie przez kolejne etapy i mordowanie kolejnych przeciwników na ogół nie sprawia nikomu większego problemu. Co jednak gdyby postawić się w sytuacji… cywili? Wszystkich tych osób, które tocząca się wojna dotyka równie bezpośrednio, którym zamienia życie w dramat? Dziś zadebiutuje polska gra This War of Mine, która postara się odpowiedzieć nam na to pytanie.

Za jej stworzenie odpowiedzialne jest 11bit Studios z Warszawy. Historia przedstawiona w grze jest po części oparta na autentycznych wydarzeniach, jakie w 1992 rozgrywały się w Sarajewie: duże europejskie miasto pogrążone w wojnie. Naszym zadaniem jest takie pokierowanie grupą cywili, aby udało się im przetrwać. W ciągu dnia działania wojskowe są zbyt intensywne, ten czas spędzimy więc na dbaniu o ludzi oraz schronienie, jakim są ruiny budynku. Noc jest tajemnicza i niebezpieczna: to, czym dysponujemy w najbliższym otoczeniu nie wystarczy. Trzeba będzie wybrać się w inne zakątki miasta w poszukiwaniu środków do przeżycia, leków i narzędzi.

This War of Mine Launch Trailer - The Survivor

Ta gra to survial jakich teoretycznie świat komputerowy widział już wiele, ale do pewnych problemów podchodzi w inny, nowy sposób, co czyni ją wyjątkową. W FPSie po prostu pociągamy za spust, nie przejmując się delikwentem po drugiej stronie lufy. Tutaj stajemy przed poważnym dylematem: przecież ci wszyscy inni ludzie wokoło są w dokładnie takiej samej sytuacji, jak my sami… Sumienie odgrywa ważną rolę, choć może być dla nas samych wyrokiem śmierci. Nie jest to co prawda produkcja typu AAA, ale czy to stanowi jakikolwiek problem? Możliwe, że niejedną osobę wciąganie o wiele bardziej, niż choćby wypuszczone na rynek z ogromną ilością błędów Assassin's Creed Unity. Do komfortowej gry w This War of Mine nie będziemy natomiast potrzebowali komputera wyposażonego w potężne układy typu GTX 780 Ti.

Gra od godziny 19:00 będzie dostępna na platformach Steam, GOG, Humble Store i Games Republic w cenie 19,99 dolarów. Jak zaznaczają twórcy, wykonanie audiowizualne ma przyciągać oko za sprawą specjalnego filtru imitującego ręczne wykonanie grafiki. O sile produkcji będzie jednak świadczyć nieliniowa fabuła pozwalająca długie godziny zabawy… Tylko czy w wypadku wojny i pokazania, jak wygląda ona od strony jej ofiar, jest miejsce na traktowanie tego wszystkiego po prostu jako zabawę? Przecież wojna kiedyś może zapukać do drzwi każdego z nas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)