eBay.pl - reaktywacja

Strona główna Aktualności

O autorze

eBay największa na świecie firma obsługująca aukcje internetowe uruchomiła serwis w naszym kraju w kwietniu ubiegłego roku. Oczekiwania związane z polskim debiutem były olbrzymie, jednak efekty zupełnie do nich nie dorosły.

Serwis był źle przygotowany, posiadał ograniczoną funkcjonalność, ogólnie sprawiał wrażenie zrobionego od niechcenia. W powszechnym odczuciu firma eBay była przekonana, że wchodzi na zacofany rynek więc po prostu wystarczy, że wejdzie i od razu zbierze całą pulę. Rzeczywistość pokazała, że nasi rodacy nie są jednak zacofani, a o internetowych aukcjach wiedzą wiele. Efekt? Po niemal roku obecności na rynku eBay.pl zajmuje wśród serwisów aukcyjnych dopiero trzecią pozycję (65 tys. aukcji jednocześnie), za Świstakiem (150 tys.) i absolutnym liderem Allegro (1,5 mln).

Jednak Ebay nie zamierza odpuścić walki o polski rynek, w środę uruchomiona została nowa wersja eBay.pl. Nowa wersja ma zmieniony layout, wprowadzone zostały nowe funkcjonalności i nowe metody weryfikacji użytkowników. Zawodowo trudniący się sprzedażą aukcyjną mogą otwierać własne sklepy, a kupujący mogą skorzystać z płatności PayPal.

Jakie będą efekty "reaktywacji" pokaże czas. Zainteresowanych zmianami w eBay.pl zachęcamy do lektury artykuły opublikowanego na łamach portalu Gazeta.pl Drugie wejście eBay - czy tym razem się uda?.

© dobreprogramy
s